ajacik
08.02.06,14:17
Dnes som obdržala faktúru od Slovak Telecom. Spomenuli si, že zabudli niečo vyúčtovať v minulom roku.
Prišla teda faktúra, kde chcú doplatiť november a december.
Podľa mňa nie som povinná platiť túto faktúru, nakoľko dodávateľ má povinnosť vystaviť Fa do 15 dní od dodania služby.

Čo vy na to?

dakujem
durisovad
08.02.06,16:24
Ja by som fakturu vratila . Ved maju penazi dost, mozu nieco zniest na ukor svojich iste nie malych ziskov. A aj tak uctuju kadeco, na co mozno ani nemaju narok, ale clovek velakrat ani nema velku sancu to zistit.
ajacik
08.02.06,16:35
dakujem. takže sa môžem odvolať na §71, odst. 1 zákona o dph?
evina
08.02.06,16:35
Dnes som obdržala faktúru od Slovak Telecom. Spomenuli si, že zabudli niečo vyúčtovať v minulom roku.
Prišla teda faktúra, kde chcú doplatiť november a december.
Podľa mňa nie som povinná platiť túto faktúru, nakoľko dodávateľ má povinnosť vystaviť Fa do 15 dní od dodania služby.

Čo vy na to?

dakujem

Závisí čo Ti doúčtovávajú, ako to formulovali a aké dátumy uviedli na faktúre.
Tweety
08.02.06,16:43
Dnes som obdržala faktúru od Slovak Telecom. Spomenuli si, že zabudli niečo vyúčtovať v minulom roku.
Prišla teda faktúra, kde chcú doplatiť november a december.
Podľa mňa nie som povinná platiť túto faktúru, nakoľko dodávateľ má povinnosť vystaviť Fa do 15 dní od dodania služby.

Čo vy na to?

dakujem
Ak na faktúru ako datum dodania uvedú napr. 07.02.06, je to Tvoj náklad tohto roka.;)
ajacik
08.02.06,16:50
na faktúre je dátumd dodania služby: 31.1.06

Položkovite na faktúre už je uvedené:
- používanie ST DSL (internet) za obdobie 20.11.05 - 30.11.05............300 Sk
- používanie ST DSL (internet) za obdobie 1.12.05 - 31.12.05.............700 Sk.

Mne ide o to, že si podľa mna spomenuli neskoro a už nemôžu od mňa žiadať, aby som im to zaplatila. ved to oni zabudli uviesť na faktúre.

čo vy na to?
Tweety
08.02.06,17:26
na faktúre je dátumd dodania služby: 31.1.06

Položkovite na faktúre už je uvedené:
- používanie ST DSL (internet) za obdobie 20.11.05 - 30.11.05............300 Sk
- používanie ST DSL (internet) za obdobie 1.12.05 - 31.12.05.............700 Sk.

Mne ide o to, že si podľa mna spomenuli neskoro a už nemôžu od mňa žiadať, aby som im to zaplatila. ved to oni zabudli uviesť na faktúre.

čo vy na to?
Ale vyriešili to šalamúnsky.:p ;) :cool:
evina
08.02.06,17:44
na faktúre je dátumd dodania služby: 31.1.06

Položkovite na faktúre už je uvedené:
- používanie ST DSL (internet) za obdobie 20.11.05 - 30.11.05............300 Sk
- používanie ST DSL (internet) za obdobie 1.12.05 - 31.12.05.............700 Sk.

Mne ide o to, že si podľa mna spomenuli neskoro a už nemôžu od mňa žiadať, aby som im to zaplatila. ved to oni zabudli uviesť na faktúre.

čo vy na to? Odmyslím si to, že predpokladám, že určite majú takúto fakturáciu ošetrenú v zmluve /neuvažujem teraz s DPH/ . Nedoporučovala by som faktúru nezaplatiť, ak chcete používať naďalej internet :) a zároveň upozorňujem na časť paragrafu 19 odst. 3 zákona o DPH:

Pri opakovane poskytovaných elektronických komunikačných sieťach a elektronických komunikačných službách osobami, ktoré majú na poskytovanie uvedených sietí a služieb povolenie podľa osobitného predpisu, sa za deň dodania služby považuje najneskôr deň vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po období, na ktoré sa opakovane dodávaná služba vzťahuje, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po tomto období. Za čiastkové dodanie tovaru alebo služby sa považuje také dodanie tovaru alebo služby, ktoré predstavuje časť celkového plnenia, na ktoré je uzavretá zmluva. Za opakované dodanie tovaru alebo služby sa považuje dodanie rovnakého druhu tovaru alebo služby v opakovaných dohodnutých lehotách.

DPH si uplatníš za január /1. kvartál/ 2006 a účtuješ podľa jedného zo spôsobov, ktoré sú uvedené v téme faktúry na prelome rokov.
ajacik
08.02.06,19:00
:mee::mee::mee::mee:
dakujem Ti.
zasa ma dobehli :mad:.

horšie na tom je to, že už mám uzavretý minulý rok aj DP a prílohami. Klient nemal žiadne predpoklady na to, aby došli ešte nejaké faktúry. a mýlila som sa........
evina
08.02.06,19:02
:mee::mee::mee::mee:
dakujem Ti.
zasa ma dobehli :mad:.

horšie na tom je to, že už mám uzavretý minulý rok aj DP a prílohami. Klient nemal žiadne predpoklady na to, aby došli ešte nejaké faktúry. a mýlila som sa........

Tomu sa hovorí radosť až do rána :)
ajacik
08.02.06,19:30
dakujem a opravovať nebudem :D:D. ale to určite už vieš:)
pekný večer.
evina
08.02.06,19:33
dakujem a opravovať nebudem :D:D. ale to určite už vieš:)
pekný večer.

Áno viem, a napíšeme aj pre ostatných, ktorí zvládajú tak skoro ukončiť DP :). Keďže ide o zanedbateľnú sumu a ak klient súhlasí /aby sa nemuseli prepisovať už hotové výkazy/ môže sa základ zaúčtovať tak, že bude tvoriť pripočitateľnú položku k DZ r. 2006.
babetka
09.02.06,11:44
Dnes som obdržala faktúru od Slovak Telecom. Spomenuli si, že zabudli niečo vyúčtovať v minulom roku.
Prišla teda faktúra, kde chcú doplatiť november a december.
Podľa mňa nie som povinná platiť túto faktúru, nakoľko dodávateľ má povinnosť vystaviť Fa do 15 dní od dodania služby.

Čo vy na to?

dakujem

Ja mám opačný problém. Práve mi došiel list od ST, že sa nám ospravedlňujú, že nám vo faktúre za 12/05 duplicitne naúčtovali spotrebu z novembra. Prišla mi faktúra za 01/06 a tam je na konci uvedené (za všetkými poplatkami za 01/06):
úpravy
12/05 k fa ......... duplicitne účtované -226,5 Sk

a tak rozpísané všetky čísla, ktoré máme. Už si viem predstaviť ako sa budem bavkať s účtami, keďže som si to účtovala ako nevyf. dodávky aj s DPH. Zatiaľ to neriešim, ale som zvedavá ako to spravím. Oprava DPH v 02/06, oprava 326 v 12/05. To bude radosti ............:mad:
Monika68
10.02.06,10:18
Ja mám opačný problém. Práve mi došiel list od ST, že sa nám ospravedlňujú, že nám vo faktúre za 12/05 duplicitne naúčtovali spotrebu z novembra. Prišla mi faktúra za 01/06 a tam je na konci uvedené (za všetkými poplatkami za 01/06):
úpravy
12/05 k fa ......... duplicitne účtované -226,5 Sk

a tak rozpísané všetky čísla, ktoré máme. Už si viem predstaviť ako sa budem bavkať s účtami, keďže som si to účtovala ako nevyf. dodávky aj s DPH. Zatiaľ to neriešim, ale som zvedavá ako to spravím. Oprava DPH v 02/06, oprava 326 v 12/05. To bude radosti ............:mad:


Ja mam ten isty problem. Tiez mi do faktury za 1/06 hodili v minuse nejake duplicitne zauctovane volania za 12/05. Je to spravne, ak urobim opravu roku 2005 internym dokladom minusova suma MD 518 DAL 326???
JanaF
10.02.06,12:46
Monika, Babetka mne dosla tiez takato faktura s listom o tom, ze nespravne vyuctovali tel. sluzby, ale nebudem opravovat naklady za rok 2005. V postupoch uctovania v § 5 ods. 1 naklady a vynosy sa uctuju do obdobia, s ktorym casovo a vecne suvisia. Opravy nevyznamnych nakladov a nevyznamnych vynosov minulych uctovnych obdobi sa uctuju ako uctovne pripady bezneho uctovneho obdobia na prisluslusnych nakladov alebo vynosov z hospodarskej cinnosti uctovnej jednotky.