Bobix
29.03.12,11:22
Pracujem v agentúre dočasného pridelenia a po preštudovaní zákonníka práce, konkrétne § 58 mám pár nejasností, či zamestnávateľ robí všetko ako by mal. Napíšem v bodoch veci, ktoré sa mi nezdajú a poprosil by som Vás o spätnú reakciu, poprípade vysvetlenie.

1. Mzda:
Podľa zákonníka: "Pracovné podmienky vrátane mzdových podmienok a podmienky zamestnávania dočasne pridelených zamestnancov musia byť najmenej rovnako priaznivé ako u zamestnanca užívateľského zamestnávateľa, ktorý vykonáva alebo by vykonával rovnakú prácu ako dočasne pridelený zamestnanec s prihliadnutím na kvalifikáciu a dĺžku odbornej praxe (ďalej len porovnateľný zamestnanec)."
Vysvetlil som si to tak, že by som mal mať rovnaké podmienky ako kmeňový zamestnanec. Znamena to, že by som sa mal riadiť podľa kolektívnej zmluvy uživateľského zamestnaváteľa? Alebo skôr sa opýtam čím by som sa mal riadiť?

2. Mzda
V zmluve mám uvedené, že mám 2,01 EUR brutto, čiže minimálna mzda. Lenže k tomuto som dostal aj skladbu čistého zárobku, kde sa uvádza čistý zárobok za každú odpracovanú hodinu 2,40 EUR a k tomu čistý hodinový zárobok v závislosti od dochádzky a kvality odvedenej práce 0,50 EUR (viackrát som si prečítal zmluvu no nenašiel som tam tieto vyššie čísla).
Moje odpracované hodiny sa násobia hodnotou 2,90. Všetko nad minimálnu mzdu mám doplatené v cestovnom a stravnom.
Je to všetko podľa zákona? Mne sa to zdá veľmi klamlivé.

3. Stravné a cestovné
Ako som vyššie uvádzal mám aj stravné a cestovné okrem zrážky za gastrolístky, ale pracujem v mieste bydliska, nie ako sa uvádza v pracovnej zmluve. Lenže nikam necestujem. Mám vôbec nárok na tieto položky?

Ďakujem za odpoveď