luky30
29.03.12,11:23
Dobrý deň,
mám zamestnanca, ktorý je na PN. Je možné aby jeho liečebný režim skontrolovala sociálna poisťovňa aj počas prvých 10 dní ? Musím o to poisťovňu požiadať, alebo kontrolóri chodia automaticky.
Ďakujem
Xanti
29.03.12,09:31
Ano je to možné, mne prišla kontrola SP na 3 deň PN. A prečo chceš žiadať poisťovňu o kontrollu? Máš pocit, že zamestnanec nedodržiava liečebný režim?
nesca
29.03.12,09:36
Pre zaujímavosť,ako vedeli na SP,že si PN?Doktorka posiela nejaké echo,lebo od z-teľa im to príde až po 10dňoch
Xanti
29.03.12,09:38
Vedeli, že som PN lebo som na druhý deň odniesla PN z DNP na SP, a hned prišli na návštevu nasledujúci deň. :D
Katy a R
29.03.12,09:40
môžeš ho aj bonznúť na SP - ak teda veľmi chceš ????
luky30
29.03.12,09:41
áno, vyzerá to tak, že nedodržiava liečebný režim.
Je možné, že tebe prišla potom kontrola na základe toho, že lekár nahlásil PN / zaslal tlačivo do SP /. Alebo o to žiadal tvoj zamestnávateľ ?
nesca
29.03.12,09:41
Vedeli, že som PN lebo som na druhý deň odniesla PN z DNP na SP, a hned prišli na návštevu nasledujúci deň. :D
aha,tak mi je to už jasné :-)
A pre luky...aj zam-teľ má právo ísť na kontrolu za svojich 10dní
Xanti
29.03.12,09:43
áno, vyzerá to tak, že nedodržiava liečebný režim.
Je možné, že tebe prišla potom kontrola na základe toho, že lekár nahlásil PN / zaslal tlačivo do SP /. Alebo o to žiadal tvoj zamestnávateľ ?
Vysvetlila som to, mala som aj DNP, proste ukázali sa vo dverách, tak som na nich nachrchlala bo som mala zápal priedušiek .. a spokojný odišli preč. Ešte že som vládala vstať z postele . :D
luky30
29.03.12,10:16
Chcem sa ešte opýtať.
Zamestnanec býva v rodinnom dome. V prípade kontroly, že ho vidím na dvore - porušil liečebný režim ? Môže mi tvrdiť, že som ho našiel v mieste , kde sa má zdržiavať počas liečebného režimu ?
luky30
29.03.12,10:23
viem že má, ale pri dokazovaní je to horšie, keď kontrolu vykoná len zamestnávateľ. Je to už iné keď kontrolu vykoná SP.
nesca
29.03.12,10:25
Tak to záleží na tom,čo bude na tom dvore robiť....ak by tam sedel,pil kafe,príp.sa len tak prechádzal,tak by som to ako za-teľ neriešila...pokiaľ nemá zápal pľúc,zlomené obe nohy a pod.
No ale ak ho nájdeš v montérkach ako kosí,maľuje plot..tak by mal chlapec po chlebe.
To,že sa len zdržiava na uvedom "mieste" ešte neznamená,že dodržiava liečebný poriadok
katka 23
29.03.12,10:26
porušenie liečebného režimu je ak sa pacient nenachádza na adrese uvedenej na tlačive PN
na dvore snáď môžem byť? fajčiť a pod. ale pracovať nie
Katy a R
29.03.12,10:31
Chcem sa ešte opýtať.
Zamestnanec býva v rodinnom dome. V prípade kontroly, že ho vidím na dvore - porušil liečebný režim ? Môže mi tvrdiť, že som ho našiel v mieste , kde sa má zdržiavať počas liečebného režimu ?
Lekár rozhodne, či porušil liečebný režim. Tebe to neprislúcha (ty ani nepoznáš jeho diagnózu) .. ty ho môžeš jedine bonznúť http://www.socpoist.sk/lekarska-posudkova-cinnost-nemocenskeho-poistenia/946s
Aj zdržiavať sa inde môže so súhlasom lekára;). (aj vychádzky má)
mimotemy a čo ak mu lekár predpísal rehabilitáciu - napr ukladanie dreva na dvore - to len na odľahčenie
katka 23
29.03.12,10:37