KACENA1
29.03.12,12:41
Dobrý deň ,

potrebovala by som poradiť, aký je postup ak som založila s.r.o.a zároven chcem zrusit živnost s tým ,že moja prevádzka /kadernictvo/bude fungovat pod novou s.r.o.-čkou kde všade to treba prihlásit resp. odhlásit živnost a ešte by som chcela vediet, aký je postup ak sa chcem zamestnat vo vlastnej s.r.o.-čke .

ďakujem
sroservis
29.03.12,12:19
Dobrý deň,

vzhľadom na skutočnosť, že vykonávate činnosť pri ktorej ste v kontakte so zákazníkom neodporúčam Vám kontinuálny prechod zo živnosti na s.r.o. (t.j. v jeden deň zanikne živnosť a k ďalšiemu dňu vznikne s.r.o.),

ale by obe entity dočasne fungovali popri sebe. Inak by sa mohlo stať, že s.r.o. by dočasne do vybavenia všetkých potrebných povolení nefungovala plne v súlade s právnymi požiadavkami.

To by znamenalo, že najskôr:
-1. založíte si s.r.o., vybavíte nový živnostenský list (vrátane ohlásenia prevádzkárne, kde vykonávate danú remeselnú živnosť a požiadania o registráciu s.r.o. pre daň z príjmov na príslušnom daňovom úrade) a registrujete si s.r.o. - tieto služby Vám vieme poskytnúť za odmenu 305 EUR (vrátane súdneho poplatku a voľných živností)
-2. následne si zistíte DIČ na daňovom úrade (resp. príde Vám kartička o DIČ), otvoríte si účet na s.r.o.
-3. vybavíte si nové povolenie hygienika na priestory kaderníctva
-4. ohlásite činnosť príslušnému obecnému úradu
-5. prenastavíte si registračnú pokladňu
-6. ak to považujete za potrebné, s.r.o. uzavrie pracovné zmluvy so zamestnancami a vznik pracovného pomeru oznámi Sociálnej poisťovni a príslušnej zdravotne poisťovni na príslušných tlačivách (zodpovedný zástupca pre živnosť, ktorý je spoločníkom s.r.o., nemusí byť v pracovnom pomere so s.r.o.).

Keď získate povolenie hygienika na priestory kaderníctva, s.r.o. môže začať vykonávať túto činnosť v daných priestoroch, t.j. už nie je potrebné "držať" živnosť a môžete ju zrušiť - podaním predpísaného tlačiva na príslušný živn. úrad.

Živnostenský úrad zabezpečí oznámenie aj na príslušný daňový úrad (musíte však vrátiť kartu s DIČ - aj poštou) a Vašej zdravotnej poisťovni. Pokiaľ ste bola ako živnostníčka zaregistrovaná v Sociálnej poisťovni, musíte im oznámiť ukončenie živnosti.

Pekný deň