berry
29.03.12,12:02
Dobrý deň

Chcela by som sa spýtať, že či sa musí podávať DP ak je pozastavená živnosť (od augusta 2011 už zrušená ) a popri tom robil celý rok 2011 pracoval v zahraničí na pracovnú zmluvu . (tam aj všetko zaň odvádzali) Zamestnávateľ mu nedal žiadne potvrdenie o prijme , tak neviem z čoho sa ma vychádzať. Nestačilo by poslať iba nulové B-čkove DP?

Ďakujem
Jana Acsová
29.03.12,10:08
Dobrý deň

Chcela by som sa spýtať, že či sa musí podávať DP ak je pozastavená živnosť (od augusta 2011 už zrušená ) a popri tom robil celý rok 2011 pracoval v zahraničí na pracovnú zmluvu . (tam aj všetko zaň odvádzali) Zamestnávateľ mu nedal žiadne potvrdenie o prijme , tak neviem z čoho sa ma vychádzať. Nestačilo by poslať iba nulové B-čkove DP?

Ďakujem
Nestačilo. Ak sa nezmenila daňová rezidencia dańovníka, zdaňuje v SR celosvetové príjmy. Môže podať DP typu A, ale mal by tam premietnuť príjmy zo zamestnania ... na zamedzenie dvojitého zdanenia môže uplatniť metódu vyňatia.
berry
29.03.12,10:11
Aj keď má pozastavenú živnosť tak môže podať DP A ? Inak som sa sním rozprávala a mi povedal , že aj celý rok 2010 pracoval v zahraničí a nepodal DP na slovensku (pritom mal už vtedy pozastavenú živnosť ) a DÚ ho ani nevyzval aby im nejaké DP podal....
Jana Acsová
29.03.12,10:29
Aj keď má pozastavenú živnosť tak môže podať DP A ? Inak som sa sním rozprávala a mi povedal , že aj celý rok 2010 pracoval v zahraničí a nepodal DP na slovensku (pritom mal už vtedy pozastavenú živnosť ) a DÚ ho ani nevyzval aby im nejaké DP podal....Práve preto, že má pozastavenú živnosť a predpokladám, že nemal žiadne príjmy podľa § 6, § 7 a § 8 (živnosť, kapitálové príjmy, ostatné príjmy) môže podať DP A.

A ostatné nekomentujem. Vy ste daňovník, Vy zodpovedáte.
berry
29.03.12,10:31
No teraz som s ním dovolala a ďalší problém na svete :confused: . Nestihne si do pondelka vybaviť potvrdenie o príjme v zahraničí. A má iba výplatné pásky . Tak nestačilo by teraz podať iba nulové DP a keď mu príde to potvrdenie tak podať dodatočné DP?
Katarina
29.03.12,10:37
Nie, treba poslať na DÚ oznámenie o perdĺžení termínu na podanie daňového priznania. Požiadať môže o odklad podania DP na 3 mesiace resp. 6 mesiacov ak má príjmy zo zahraničia. Oznámenie treba doručiť na DÚ do 2.4.2012.