szabolaco
29.03.12,14:09
Prosím poraďte. Som dobrovolne nezamestnany a prenajimam byt za cenu, ktorá sa rovná nákladom, alebo len s nepatrnym ziskom za rok cca. 100 €. Nikde v zákone sa neviem dočítať, akú povinnosť mám viesť účtovníctvo a čo všetko to má obsahovať. Inak som prihlaseny na danovom urade a mam pridelene ID. Vsetkým s úctou dakujem, 0903 500 103 je moje telefonne číslo, ak by som mal este cosi doplnit, staci SMS a ja zavolam naspet. Szabo Ladislav
Katarina
29.03.12,17:51
Viesť účtovníctvo nie je povinnosť, ale možnosť. Skús urobiť daňové priznanie s paušálnymi výdavkami.
Príjem z prenájmu - 500 € /suma oslobodená od dane/ x 40 % = výdavok, tento výdavok sa ešte navýši o platbu do ZP ak si tam platil. Na zdanenie príjmu z prenájmu je tu veľmi veľa tém a zodpovedaných otázok. Napíš hore - pridať otázku/zeleným vyznačené/ príjmy z prenájmu a hľadať.
szabolaco
29.03.12,18:26
Velmi pekne dakujem, co sa danoveho priznania tykalo to ja som vedel, ja som sa pytal aku povinnost mam viest uctovnictvo pre pripadnu kontrolu danoveho uradu, len to som mal na mysli, v tomto priznani som priznal prijmy a naklady, nepouzil som pausal, a tak sa mi jedna o uctovníctvo. s uctou velmi dakujem, je mozne mi doplnit moju otazku ????
ego.mc
29.03.12,19:15
Nemáte povinnosť viesť účtovníctvo. Ak uplatňujete skutočné výdavky, musíte viesť evidenciu o:
príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede
hmotnom majetku a nehmotnom majetku, ktorý možno odpisovať
zásobách, pohľadávkach a záväzkoch
szabolaco
29.03.12,19:51
Dakujeeeeeeeeeem, moja odpoved je naplnena, uz len kde to najdem aby som sa vedel odvolat.......
Katarina
29.03.12,20:02
Dakujeeeeeeeeeem, moja odpoved je naplnena, uz len kde to najdem aby som sa vedel odvolat.......
v zákone o dani z príjmu §6 ods.11
szabolaco
31.03.12,12:52
Dakujeeem, ja som spokojny s pomocou, este raz dakujem, bolo to uplne.