IvetaC
08.02.06,13:58
Dobrý deň, ešte raz by som sa vrátila k službám v zahraničí.
Slovenská firma plátca DPH nakúpi časť technologického celku v Nemecku od plátvu DPH a tento je dopravený do MR. Plátca DPH z SR dodá aj zvyšnú časť včetne montáže na územie MR. Celú dodávku vrátane montáže plátca DPH z SR fakturuje objednávateľovi Rakúskej firme plátcovi DPH. Tento potom fakturuje plátcovi DPH v MR(končnému spotrebiteľovi). Nakoľko sa jedná o službu je povinnosť pre plátcu DPH z SR registrovať sa v MR? Ďakujem
ALBO
08.02.06,13:35
Ide o dodanie tovaru s montážou §13/1/b a vychádza mi , že sa tam máte zaregistrovať.
No ale čo bude robiť ten nemec, ten sa tiež raregistruje v HU a odvedie daň? a potom si tú vašu od maďarov vypýta cez DP.
Je to potrebné takto to komplikovať? Prečo to nefakturovať rovno maďarovi, ten je platiteľ , ten za vás daň odvedie .
Jana Acsová
08.02.06,13:55
Skutočne strašne prekombinované a nevyjasnené už od prvého kroku. Mne sa to javí aj takto:



Slovenská firma plátca DPH nakúpi časť technologického celku v Nemecku od plátcu DPH a tento je dopravený do MR.
V tejto časti sa mi to javí, že to mohlo byť riešené ako trojstranný obchod. T.j. ak ste si objednali technologický celok a preprava sa uskutočnila priamo na miesto určenia a Nemec fakturuje Slovákovi, mohli by byť splnené podmienky pre trojstranný obchod, keby Slovák fakturoval Maďarovi. Ale nefakturuje ... .-(
Takže toto nemôžeme využiť. Abstrahujme od spôsobu obstarania technológie. Rakúsky subjekt si u vás objednal dodávku technológie s montážou v Maďarsku. Ak je to tak, tak vyrealizujete dodávku tovaru s montážou ...

Plátca DPH z SR dodá aj zvyšnú časť včetne montáže na územie MR. Celú dodávku vrátane montáže plátca DPH z SR fakturuje objednávateľovi Rakúskej firme plátcovi DPH. Tento potom fakturuje plátcovi DPH v MR(končnému spotrebiteľovi). Nakoľko sa jedná o službu je povinnosť pre plátcu DPH z SR registrovať sa v MR? Ďakujem
Tu by nastúpila dodávka tovaru s montážou a miesto dodania služby § 16 ods.7 MR (nášho ZDPH) a povinnosť registrácie slovenského subjektu na daň v MR a vystavenie faktúry pre rakúskeho odberateľa s maďarskou DPH.

Otázne sú ďalšie súvisiace vzťahy, nakoľko nepíšete, kto a čo si objednal, kto a čo komu fakturuje.
Zodpovedaná je iba fakturácia slovenského subjektu na rakúsky.