Nikina17
29.03.12,18:26
Dobry den,

chcela by som sa opytat. Moj starky je poberatelom starobneho dochodku. V roku 2011 pracoval jeden mesiac na dohodu. Chcela by som vediet akym sposobom mu vyplnit DP a ci bude mat nejaku navratku dane. Vedel by mi niekto pomoct, na Danovom mi odmietli pomoct pri vyplnani tlaciva???? je to surne, dakujem, Veronika
Mila123
29.03.12,16:40
Nikina17
29.03.12,17:23
Dakujem, pozerala som to, ale potrebovala by som niekoho kto by mal uistil, ze som to aj vypocitala spravne a hlavne, ktore vsetky kolonky vyplnit, lebo na Danovom urade mi odmietli s tym pomoct. A ja som si fakt neni ista ci to mam spravne urobene
Mila123
29.03.12,17:29
kde sú teda údaje ????.....
Nikina17
29.03.12,17:48
uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov 264,00€
uhrn zrazenych preddavkov 50,16€
socialne poistenie 0,00€
zdrav.poistenie 0,00€
neviem ci predpokladam dobre, ze by sa mu mohla teda vratit ta suma 50,16€????
akurat neviem ktore vsetky oddiely v tlacive DP mam vyplnit.........
Nikina17
29.03.12,17:49
a este neviem, ci je dolezita aj vyska dochodku
Mila123
29.03.12,17:51
nie v tomto prípade nie je rozhodujúca výška D...
podľa § 46 ZDP má možnosť podať DP typ A a bude mu vrátených 50.16 €
tictac7
29.03.12,17:55
Dakujem, pozerala som to, ale potrebovala by som niekoho kto by mal uistil, ze som to aj vypocitala spravne a hlavne, ktore vsetky kolonky vyplnit, lebo na Danovom urade mi odmietli s tym pomoct. A ja som si fakt neni ista ci to mam spravne urobene

neklam, nič si nečítala.....v druhej téme na 1. strane sú všetky odpovede na Tvoje otázky.....
Nikina17
29.03.12,18:00
Dakujem za odpoved :)
ale este bv ma zaujimalo ci je teda spravne ak vyplnim tlacivo DP A a tieto kolonky (neviem presne vsetky vyplnit)
V.odiel
r.32 264€
r.33 0€
r.33a 0€
r.33b 0€
r.34 264€

VI. odiel
r.36 264€
r.37 ???? nie som si ista ci tam ma byt nula alebo 296€
r.38 0
r.39 ??? nie som si ista ci tam ma byt nula alebo 296€
r.40 ?
r.41 50,16€
r.42-61 mam vyplnat alebo zostanu prazdne???
r.62 50,16€
r.64 50,16


vedeli by ste mi pomoct este s tymto????? Vopred dakujem
Nikina17
29.03.12,18:05
neklam, nič si nečítala.....v druhej téme na 1. strane sú všetky odpovede na Tvoje otázky.....

neklamem, neni tam nic konkretne, kedze ja potrebujem vediet presne ci mam vyplnene vsetky kolonky a tie ktore neviem, tak co tam ma byt. Nie som uctovnik, nemusim vsetko vediet. A ak mi nechces poradit, nemusis, ale neznamena to, ze ma musis hned urazat a osocovat
veronikasad
29.03.12,18:11
Dakujem za odpoved :)
ale este bv ma zaujimalo ci je teda spravne ak vyplnim tlacivo DP A a tieto kolonky (neviem presne vsetky vyplnit)
V.odiel
r.32 264€
r.33 0€
r.33a 0€
r.33b 0€
r.34 264€

VI. odiel
r.36 264€
r.37 ???? nie som si ista ci tam ma byt nula alebo 296€ 0
r.38 0
r.39 ??? nie som si ista ci tam ma byt nula alebo 296€ 0
r.40 ? 264
r.41 50,16€ správne
r.42-61 mam vyplnat alebo zostanu prazdne??? prázdne
r.62 50,16€ správne
r.64 50,16 správne


vedeli by ste mi pomoct este s tymto????? Vopred dakujem

v texte.
V. odddiel je v poriadku.

nezabudni ešte na vypísanie odd. XII
- zaškrtuť žiadam o vrátenie daňového preplatku
- spôsob výplaty
- dátum
- podpis
Mila123
29.03.12,18:13
r- 37 je určite nula.....resp. nevyplňuj......
veronikasad
29.03.12,18:16
neklamem, neni tam nic konkretne, kedze ja potrebujem vediet presne ci mam vyplnene vsetky kolonky a tie ktore neviem, tak co tam ma byt. Nie som uctovnik, nemusim vsetko vediet. A ak mi nechces poradit, nemusis, ale neznamena to, ze ma musis hned urazat a osocovat
Nikina, "meraj" slová, takouto reakaciou sa odpovedí poraďákov nedočkáš ...

(nemusíš všetko vedieť, dáš si urobiť účto tomu, kto to vie - a zaplatíš za to)
Nikina17
29.03.12,18:52
velmi pekne dakujem za odpoved, takze zajtra rano hned nabehnem so starkym a takto mu to vyplnim :) velmi pekne este raz dakujem
Nikina17
29.03.12,18:57
ja viem, ze za uctovnictvo sa plati.............a vazim si kazdu jednu radu aj odpoved, ale hneva ma, ked mi niekto taketo nieco napise. Preco by som mala klamat???? Proste som si nebola ista, a chcela som vediet nieco konkretne co sa tykalo tych riadkov a sum.
Mozno ani tebe by sa nepacilo keby ti niekto namiesto odpovede, povedal, ze klames. Tych prispevokov tam bolo strasne vela, a ja som tam fakt nenasla presne to co som chcela a v com som sa chcela uistit. Ako ak sa ta moja reakcia dotka, tak prepac, ale aj mna sa dotko to vyjadrenie, ze klamem :( mozno keby som sa v tom trosku viac vyznala, tak by som si to tam aj ja nasla, ale nebudem sa robit chytrou, ked tieto veci jednoducho neovladam. Ale zato, este nemusim byt klamarka
tictac7
29.03.12,20:46
ja viem, ze za uctovnictvo sa plati.............a vazim si kazdu jednu radu aj odpoved, ale hneva ma, ked mi niekto taketo nieco napise. Preco by som mala klamat???? Proste som si nebola ista, a chcela som vediet nieco konkretne co sa tykalo tych riadkov a sum.
Mozno ani tebe by sa nepacilo keby ti niekto namiesto odpovede, povedal, ze klames. Tych prispevokov tam bolo strasne vela, a ja som tam fakt nenasla presne to co som chcela a v com som sa chcela uistit. Ako ak sa ta moja reakcia dotka, tak prepac, ale aj mna sa dotko to vyjadrenie, ze klamem :( mozno keby som sa v tom trosku viac vyznala, tak by som si to tam aj ja nasla, ale nebudem sa robit chytrou, ked tieto veci jednoducho neovladam. Ale zato, este nemusim byt klamarka

tak prepáč, neklameš, ale zavádzaš. Dostala si od Mila123 3 linky, v druhom z nich na 1. strane si mala odpovede na otázky, čo si sa pýtala, keď si napísala, že si všetko prečítala a odpovede na svoje otázky si nenašla.... Nie si tu nová, vieš, že keď chceš odpoveď, treba zadať konkrétnu otázku. Tak sa nečuduj mojej reakcii. Všeobecná otázka - dostala si odpoveď vo forme 3 linkov a napíšeš, že odpoveď tam nemáš a aj tak nik nevie, s akými číslami teda pracuješ a má z Teba ťahať info ako z chlpatej deky..... a aj tak si trvám na svojom pôvodnom príspevku - tie odpovede, aj s konkrétnymi číslami riadkov tam sú.....
tictac7
29.03.12,20:49
tak prepáč, neklameš, ale zavádzaš. Dostala si od Mila123 3 linky, v druhom z nich na 1. strane si mala odpovede na otázky, čo si sa pýtala, keď si napísala, že si všetko prečítala a odpovede na svoje otázky si nenašla.... Nie si tu nová, vieš, že keď chceš odpoveď, treba zadať konkrétnu otázku. Tak sa nečuduj mojej reakcii. Všeobecná otázka - dostala si odpoveď vo forme 3 linkov a napíšeš, že odpoveď tam nemáš a aj tak nik nevie, s akými číslami teda pracuješ a má z Teba ťahať info ako z chlpatej deky..... a aj tak si trvám na svojom pôvodnom príspevku - tie odpovede, aj s konkrétnymi číslami riadkov tam sú.....

dovetok: Myslím, že aj vzhľadom na Tvoje povolanie vieš, že vyjadrovať sa treba presne...§ sú strašne pokrútené.....