machulka75
29.03.12,19:42
Poradi mi niekto dost jednoduchu otazku, ale chcem si byt ista ako to je.. :-)
Ako zauctujem v penaznom denniku v jednoduchom uctovnictve "vyber z bankomatu - teda vyber v hotovosti"?

Je tato postupnost uctovania spravna: ?

1. Výdaj v banke, nasledne

2. Príjem a výdaj v priebežných položkách a následne

co som si nie ista:

3. Príjem a výdaj v hotovosti tiež ?

Vopred dakujem vsetkym ochotnym za pomoc :-)
veronikasad
29.03.12,17:43
Výber z bankomatu aj priamo v banke (pokial sa nejedná o osobnú potrebu živnostníka), účtuješ cez priebežné položky.
machulka75
03.04.12,08:42
Veronika dakujem za odpoved.
Takze uctujem resp. do dennika v JU zaznacim len
1. vyber z uctu
a 2. priebezne polozky - prijem a vydaj

vyber a prijem v hotovosti neuctujem.

A k tej osobnej spotrebe podnikatela... uctujem vyber z uctu, a vydavky neovplyvnujuce zaklad dane , je tak ?
Žabinka
03.04.12,09:13
Veronika dakujem za odpoved.
Takze uctujem resp. do dennika v JU zaznacim len
1. vyber z uctu
a 2. priebezne polozky - prijem a vydaj

vyber a prijem v hotovosti neuctujem.

A k tej osobnej spotrebe podnikatela... uctujem vyber z uctu, a vydavky neovplyvnujuce zaklad dane , je tak ?
Vyberieš z účtu, ale výpis z účtu ešte nemáš. Účtuješ príjem do pokladne, členenie priebežná položka príjem. Dostaneš výpis z BU, účtuješ výber z účtu, členenie priebežná položka výdaj.
Výber na osobnú spotrebu či už z účtu alebo pokladne- VNZD.
DaraB
18.08.15,11:24
dobrý deň pani Veronika, ja mám tiež otázku k tejto téme - ak vyberiem peniaze z bankomatu, účtujem to ako priebežnú položku. Ale - nemusím tieto cash peniaze akože vložiť do pokladne? Ako príjem? Ďakujem vopred za radu. Darina
DaraB
18.08.15,11:26
aha, vidím vyššie komentár od Machulka75 :-)
veronikasad
18.08.15,12:42
Ak boli vybraté na osobnú potrebu - nemusíš. Vtedy ale neúčtuješ cez priebežnú položku. Zaúčtuješ ako VNZD priamo na bankovom výpise.
DaraB
18.08.15,12:50
Peniaze boli vyberané na firemné nákupy. Takže zaúčtujem výdaj v banke na priebežnú položku a aj príjem z priebežnej položky v pokladnici.
veronikasad
18.08.15,12:59
Prepáč, nerozumiem ti. Ide o výber do firemnej pokladne, alebo na osobnú potrebu podnikatela ? Sú to dva rôzne účtovné prípady.