S.Skrabakova
08.02.06,15:50
Ahojte, mozno sa teraz tak trocha strapnim, ale nerozumiem jednej veci, teda ako to vobec je! Ak mi bude niekto posielat na ucet peniaze ako vydokladujem, ze som tie peniaze dostala a nemu dam doklad, ze ich mam? Prosiiim poradte a nehnevajte sa, ze sa pytam na take pre vas asi hluposti, ale ja len zacinam zit vo svete "dospelych" !
Tweety
08.02.06,14:56
Ahojte, mozno sa teraz tak trocha strapnim, ale nerozumiem jednej veci, teda ako to vobec je! Ak mi bude niekto posielat na ucet peniaze ako vydokladujem, ze som tie peniaze dostala a nemu dam doklad, ze ich mam? Prosiiim poradte a nehnevajte sa, ze sa pytam na take pre vas asi hluposti, ale ja len zacinam zit vo svete "dospelych" !
Na základe akých dokladov, platia na účet?:eek:
kukučka
08.02.06,14:59
Aj on aj ty máte bankové výpisy a tam je tá platba uvedená. Ešte by ste mali urobiť nejaký papier, začo to je, napríklad zmluvu alebo faktúru.
S.Skrabakova
08.02.06,15:00
Na základe akých dokladov, platia na účet?:eek:


Nerozumiem otazke... Este neplatia nic, to len zacinam spolocnost... :confused:
Manual
08.02.06,15:00
Ahojte, mozno sa teraz tak trocha strapnim, ale nerozumiem jednej veci, teda ako to vobec je! Ak mi bude niekto posielat na ucet peniaze ako vydokladujem, ze som tie peniaze dostala a nemu dam doklad, ze ich mam? Prosiiim poradte a nehnevajte sa, ze sa pytam na take pre vas asi hluposti, ale ja len zacinam zit vo svete "dospelych" !
Doklad že si peniaze dostala je pre teba bankový výpis, kde je to čierne na bielom. A tomu čo ti ich poslal nedáš nič, lebo on má svoj doklad zo svojej banky, že dával príkaz na úhradu v prospech tvojho účtu. Nech ťa nemýli úhrada v hotovosti.:)
S.Skrabakova
08.02.06,15:08
Doklad že si peniaze dostala je pre teba bankový výpis, kde je to čierne na bielom. A tomu čo ti ich poslal nedáš nič, lebo on má svoj doklad zo svojej banky, že dával príkaz na úhradu v prospech tvojho účtu. Nech ťa nemýli úhrada v hotovosti.:)

Dakujem, toto som bezproblemov pochopila! aj som si to myslela, ale radsej sa uistit...
Manual
08.02.06,15:11
Dakujem, toto som bezproblemov pochopila! aj som si to myslela, ale radsej sa uistit...
Tak to ma teší že ....:):):)
S.Skrabakova
08.02.06,15:14
Tak to ma teší že ....:):):)

I mna, ze su najdu taky ochotny ludia a vedia poradit!
Tweety
08.02.06,15:36
Doklad že si peniaze dostala je pre teba bankový výpis, kde je to čierne na bielom. A tomu čo ti ich poslal nedáš nič, lebo on má svoj doklad zo svojej banky, že dával príkaz na úhradu v prospech tvojho účtu. Nech ťa nemýli úhrada v hotovosti.:)
Nemusí to byť vždy čierne na bielom, my máme aj čierne na modrom.:p :) :)
S.Skrabakova
08.02.06,15:38
Nemusí to byť vždy čierne na bielom, my máme aj čierne na modrom.:p :) :)

no jo... :)
iriska
12.02.06,10:49
Ak si spoločnosť, tie peniaze ti budú zákazníci, resp. klienti, resp. ... posielať na ten účet na základe nejakej faktúry, nie? To je ten doklad, ktorý musíš mať - a potom až budeš mať bankový výpis ako doklad že si tie peniaze dostala a on že ich poslal. Tak isto ako v obchode máš bloky - na základe nich uhrádzaš.... Alebo tiež na základe faktúr.... Nemôžeš predsa len tak "z brucha" hodiť nejakú cenu, čo ti on pošle na účet.
Zita5
12.02.06,11:04
Nerozumiem otazke... Este neplatia nic, to len zacinam spolocnost... :confused:



Ak začínaš spoločnosť, predpokladám, že pri dodaní produktov tovaru alebo služby , budeš vystavovať faktúru a dodací list.Vo faktúre budeš mať okrem iného uvedené číslo bankového spojenia/účtu/ na ktorý bude od klienta platba poukázaná .O prijatí platby budeš mať ako doklad bankový výpis , na základe ktorého budeš účtovať prijatie tejto platby .Pozor si dávaj potom na prijatie platieb na súkromné účely , lebo sa potom ťažko dokazuje , aké sú to platby a či nemali súvis s prípadnou podnikateľskou činnosťou .Odoslané faktúry firmou sa evidujú v evidencii pohľadávok firmy .

Doporučujem preštudovať príslušné zákony Daň z príjmu , Zákon o účtovníctve ,Postupy účtovania JÚ a PÚ .V prípade registrácie plátcu DPH tak aj zákon o DPH.
Melnick
12.02.06,13:38
Ahojte, mozno sa teraz tak trocha strapnim, ale nerozumiem jednej veci, teda ako to vobec je! Ak mi bude niekto posielat na ucet peniaze ako vydokladujem, ze som tie peniaze dostala a nemu dam doklad, ze ich mam? Prosiiim poradte a nehnevajte sa, ze sa pytam na take pre vas asi hluposti, ale ja len zacinam zit vo svete "dospelych" !

Tak vitaj medzi dospelými , pretože priznať si "Nič neviem " majú problém skôr tí ,ktorí skutočne nič nevedia.a neboj sa tvoje otázky tu nikto nebude
brať ako hlúposti.
nika.sum
12.02.06,13:51
Mozem iba potvrdit, ze tu naozaj najdes ludi ktori ti nezistne poradia a to sa malokde vidi. Dufam, ze to raz budem vediet vrátit aj ja niekomu inemu, pretoze tiez mam dost casto pocit ze nic este neviem...
S.Skrabakova
12.02.06,17:15
Ak si spoločnosť, tie peniaze ti budú zákazníci, resp. klienti, resp. ... posielať na ten účet na základe nejakej faktúry, nie? To je ten doklad, ktorý musíš mať - a potom až budeš mať bankový výpis ako doklad že si tie peniaze dostala a on že ich poslal. Tak isto ako v obchode máš bloky - na základe nich uhrádzaš.... Alebo tiež na základe faktúr.... Nemôžeš predsa len tak "z brucha" hodiť nejakú cenu, čo ti on pošle na účet.

No, to je tak, ze budeme poskytovat Internet a dalsie prislusne sluzby a v zmluve s klientom budem mat jednu cenu, ktoru bude platit pravidelne kazdy mesiac! Cize i vtedy potrebujem tu fakturu vystavovat kazdy mesiac (ked to bude v zmluve)???
renča1
12.02.06,17:28
No, to je tak, ze budeme poskytovat Internet a dalsie prislusne sluzby a v zmluve s klientom budem mat jednu cenu, ktoru bude platit pravidelne kazdy mesiac! Cize i vtedy potrebujem tu fakturu vystavovat kazdy mesiac (ked to bude v zmluve)???

Ak budete služby poskytovať podnik.osobe, táto osoba od vás bude žiadať vystavené daň.doklady, z dôvodu bude si ich chceť dať do nákladov, alebo do výdav.ovpl.základ dane. Ak služby budete poskytovať záv.osobe-nepodnikajúcej nemáte povinnosť vystavovať tieto faktúry-daň.doklady.
STRELEC
12.02.06,17:32
No, to je tak, ze budeme poskytovat Internet a dalsie prislusne sluzby a v zmluve s klientom budem mat jednu cenu, ktoru bude platit pravidelne kazdy mesiac! Cize i vtedy potrebujem tu fakturu vystavovat kazdy mesiac (ked to bude v zmluve)???
Nepotrebuješ vystavovať faktúru každý mesiac. Úhrady bude mať klient ako VOZD. Predpokladám, že nie si plátcom DPH.
S.Skrabakova
12.02.06,17:33
Ak budete služby poskytovať podnik.osobe, táto osoba od vás bude žiadať vystavené daň.doklady, z dôvodu bude si ich chceť dať do nákladov, alebo do výdav.ovpl.základ dane. Ak služby budete poskytovať záv.osobe-nepodnikajúcej nemáte povinnosť vystavovať tieto faktúry-daň.doklady.

Tieto sluzby budeme poskytovat len osobam, ktore nepodnikaju, cize len do domacnosti! Takze nemusim mat starosti s tymi fakturami, ked mame spolu uzvretu zmluvu?! Zasa o starost menej :)
renča1
12.02.06,17:35
Tieto sluzby budeme poskytovat len osobam, ktore nepodnikaju, cize len do domacnosti! Takze nemusim mat starosti s tymi fakturami, ked mame spolu uzvretu zmluvu?! Zasa o starost menej :)

veru o starosť menej....:)
S.Skrabakova
12.02.06,17:36
Nepotrebuješ vystavovať faktúru každý mesiac. Úhrady bude mať klient ako VOZD. Predpokladám, že nie si plátcom DPH.

To mas pravdu, ze nie som platcom DPH....