janocka7
30.03.12,11:18
Zamestnanec ukončil pracovný pomer v januári 2012. Účtovníčka mu vydala v marci tlačivo Ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti za rok 2011, ale odmietla mu vydať potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti z dôvodu, že má nedoplatok 0,03 €. Teraz má problém s darovaním 2% z daní našej nadácii. Poraďte, čo sa dá s tým robiť?
Tweety
30.03.12,09:19
Zamestnanec ukončil pracovný pomer v januári 2012. Účtovníčka mu vydala v marci tlačivo Ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti za rok 2011, ale odmietla mu vydať potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti z dôvodu, že má nedoplatok 0,03 €. Teraz má problém s darovaním 2% z daní našej nadácii. Poraďte, čo sa dá s tým robiť? AK nemá potvrdenie, tak nič. A prečo mu ho odmietla dať?
kn-alka
30.03.12,09:35
Nie náhodou preto, že daň bude vyrovnaná v marcovej výplate platenej v apríli a až potom vystaví potvrdenie, že daň bola vyrovnaná?
sanika
23.04.12,15:17
Vedel by mi niekto poradit? Nasa firma (z roznych dovodov) ma nedoplatky na dani zo zavislej cinnosti (v podstate nie je uhradenych niekolko mesiacov z roku 2011). Mozu aj napriek tomu zamestnanci darovat 2% dane? Rocne zuctovanie dane im samozrejme urobene bolo. Vopred dakujem za odpoved.
brčko
27.04.12,11:47
V ktorej pobočke treba odovzdať tlačivá k 2% darovaniu dane? (zdá sa mi podla bydliska) Stane sa niečo, ked odnesiem na náš DU aj tlačivá manželových kolegov, ktorý majú trvalý pobyt v iných mestách, ktoré nespadajú pod iný kraj? Firma patrí pod Ba pre vybrané danové subjekty.
Tweety
27.04.12,11:48
V ktorej pobočke treba odovzdať tlačivá k 2% darovaniu dane? (zdá sa mi podla bydliska) Stane sa niečo, ked odnesiem na náš DU aj tlačivá manželových kolegov, ktorý majú trvalý pobyt v iných mestách, ktoré nespadajú pod iný kraj? Firma patrí pod Ba pre vybrané danové subjekty.
Má to byť podľa bydliska daňovníka.
drobeceva
27.04.12,11:51
Vedel by mi niekto poradit? Nasa firma (z roznych dovodov) ma nedoplatky na dani zo zavislej cinnosti (v podstate nie je uhradenych niekolko mesiacov z roku 2011). Mozu aj napriek tomu zamestnanci darovat 2% dane? Rocne zuctovanie dane im samozrejme urobene bolo. Vopred dakujem za odpoved.
zamestnanci môžu, firma nie
brčko
27.04.12,11:57
Má to byť podľa bydliska daňovníka.


a myslíte zoberu to aj na inej pobočke, teda musia zobrať?
Tweety
27.04.12,13:05
a myslíte zoberu to aj na inej pobočke, teda musia zobrať?
Zoberú, je to za zamestnancov, tak nie je problém.