julinkaf
30.03.12,13:22
ahojte všetci, mám otázku, od októbra 2011 som správcom spoločenstva bytového domu so 6-timi bytmi, nemáme žiadne príjmy z prenájmov ani iné, akurát si sporíme každý byt 15eur mesačne, t.j. 95 eur mesačne, z toho platíme elektrinu za spoločné priestory, poistku nehnuteľnosti, vývoz žumpy. takže nám skoro nič neostane. mali by sme podať daňové priznanie ako spoločenstvo? a vie mi niektor poradiť ako by som ho mala vyplniť? ďakujem pekne.
janadov
30.03.12,11:32
Mali by ste podať priznanie, resp. aspoň urobiť účtovníctvo a výkazy. Keďže predpokladám, že nie ste zriadení za účelom podnikania, tak vám nevznikne povinnosť podať daňové priznanie. Napíšete na daňový úrad len list, kde uvediete ,že vám nevznikla povinnosť podať DP podľa §41 Zákona o dani z príjmov a priložíte výkazy z účtovníctva.
a_je_to
30.03.12,11:35
... nemusíš podávať priznanie, lebo .... Okrem toho žiadny predpis neukladá podávať výkazy na daňový úrad, ani oznámenie, že nevznikla povinnosť podať priznanie. Nič by sa síce nestalo, ale bola by to nadpráca ...
§ 41
Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie

(1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane. Rovnako nemusí podať daňové priznanie daňovník, ak má príjmy len podľa § 13 ods. 2 písm. a) a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43.
julinkaf
30.03.12,11:48
ešte raz ďakujem za rady.