pompeli
30.03.12,17:41
Som na materskej dovolenke od 20.11.2011 a v marci 2012 som ukončila dohodou pracovný pomer so zamestnávateľom (konkurz spoločnosti), pričom mi bolo vyplatene odstupné. Chcela by som sa opýtať ci mi moze byt nejakým spôsobom kratena materská, ked mi bolo vyplatene odstupné a aj materská. ďakujem za pomoc
Katy a R
30.03.12,15:44
oprava
materské je dávka z nemocenského poistenia
veruže asi máš pravdu .. aj je tu niekde k tomuto písané (len terazky neviem nájsť)
pompeli
30.03.12,15:50
lebo som sa dočítala ale veľmi tomu asi nerozumiem, že nemôžem mať v období nároku na materské príjem, ktorý by dal považovať za vymeriavací základ podľa § 138 ods. 1 zákona o sociálnom poistení a to keď dobre špekulujem ďalej odstupné asi bude či nie?

edit: resp. mam nejakú povinnosť túto skutočnosť niekomu hlásiť?
Katy a R
31.03.12,17:39
Na stránke SP som našla k tomuto ... že podmienkou je síce:
"absencia príjmu, ktorý sa považuje za vymeriavací základ, vyplateného za obdobie poberania materského (rozhoduje, za aké obdobie je príjem vyplatený, nie v akom období)"

Takže podľa mňa by odstupné nemal byť problém - žiadny vplyv na materské :)... čiže nesmieš dostať plácu za vykonanú prácu počas trvania MD! Ale ešte som sa s tým konkrétne nestretla..:confused:
ak niekto pripojí svoju skúsenosť ... :confused:
a hlásiť to nemusíš;)
pompeli
19.04.12,12:11
a za aké obdobie je vyplatene odstupne? da sa na to vobec takto pozerat?
Pepa
20.04.12,06:28
Ak bol ukončený pracovný pomer v marci a zamestnávateľ zúčtoval odstupné v apríli za marec, v mesiaci marec nebola splnená podmienka absencie príjmu a za tento mesiac nie je nárok na materské a výplatu z povinného nemocenského poistenia zamestnankyne.
pompeli
20.04.12,07:22
cize na to nema vplyv ani to ze som nevykonavala pracovnu cinnost? a ani to ze narok na odstupne mi vznikol nie v case ked som na materskej ale za odpracovane roky(pred nastupotom na matersku).
jarkra
12.12.12,06:33
cize na to nema vplyv ani to ze som nevykonavala pracovnu cinnost? a ani to ze narok na odstupne mi vznikol nie v case ked som na materskej ale za odpracovane roky(pred nastupotom na matersku).

Ako sa to s materskou a odstupnym nakoniec vyriesilo? Mam rovnaku situaciu.
veronikasad
12.12.12,06:44
Ako sa to s materskou a odstupnym nakoniec vyriesilo? Mam rovnaku situaciu.
V prísp. č. 6 máš kvalifikovanú odpoveď.