sharlota
30.03.12,18:26
Ahojte, chcem sa spýtať, či je možné podať podnet na daňovú kontrolu anonymne, prípadne, či musím mať nejaký dôkaz o tom, že dotyčný človek zarába načierno a nepodáva priznanie. A bude sa tým daňový úrad naozaj zaoberať? Alebo iba v určitých prípadoch? A ako prebieha taká daňová kontrola? Ak bude neúspešná, teda na nič sa nepríde, môžem ja dostať nejakú sankciu za neodôvodnené podanie podnetu alebo niečo podobné?
Ďakujem veľmi za radu, veľmi mi to pomôže.
:)
veronikasad
30.03.12,17:05
Môžeš uviesť konkrétny prípad - samozrejme anonymne ... a dôvod, pre ktorý to chceš robiť.
srska
30.03.12,17:07
Ahojte, chcem sa spýtať, či je možné podať podnet na daňovú kontrolu anonymne, prípadne, či musím mať nejaký dôkaz o tom, že dotyčný človek zarába načierno a nepodáva priznanie. A bude sa tým daňový úrad naozaj zaoberať? Alebo iba v určitých prípadoch? A ako prebieha taká daňová kontrola? Ak bude neúspešná, teda na nič sa nepríde, môžem ja dostať nejakú sankciu za neodôvodnené podanie podnetu alebo niečo podobné?
Ďakujem veľmi za radu, veľmi mi to pomôže.
:)ako? veď podávaš anonymne:confused:
sharlota
30.03.12,18:46
ako? veď podávaš anonymne:confused:


Veď to som nevedela, či sa dá aj anonymne, alebo na to treba normálne vypísaný formulár so všetkými údajmi.
sharlota
30.03.12,18:47
A zaoberá sa daňový úrad každým prípadom? Resp. je udanie dôvodu podozrenie na nezdaňovanie príjmov relevantné? A ako taká kontrola prebieha? Čo všetko sa kontroluje? Ďakujeeem
Paula
30.03.12,19:00
A zaoberá sa daňový úrad každým prípadom? Resp. je udanie dôvodu podozrenie na nezdaňovanie príjmov relevantné? A ako taká kontrola prebieha? Čo všetko sa kontroluje? Ďakujeeem


Toto mi pripadá, akoby si Ty čakala kontrolu na seba ;)
ewita888
30.03.12,19:04
a čo mu bude DÚ kontrolovať, keď píšeš, že robí načierno a nepodáva priznanie.. čiže nie je podnikateľ? to sa musíš asi obrátiť inde, keď teda chceš..
Dáša_
30.03.12,19:07
toto bude možno prípad pre živnostenský úrad - neoprávnené podnikanie
sharlota
31.03.12,05:51
Ahojte, ďakujem všetkým za reakcie, ale zrejme ste trošku nepochopili na čo sa pýtam. Mňa zaujíma iba to, či môžem podať podnet na daňovú kontrolu na človeka, ktorý podniká/nepodniká načierno, je jedno ako to nazveme, proste zarába peniaze, nefakturuje to, nezdaňuje to. A ak áno (čo už som sa dozvedela), tak ako táto kontrola prebieha, čo všetko kontroluje a prípadne aká je sankcia za nezdanené peniaze. Počula som, že je to iba výška dane, plus úroky z omeškania. Ale to sa mne osobne nezdá.
Ďakujem a pekný víkend všetkým :)
Dáša_
31.03.12,06:11
a ako mu dokážu, že nefakturuje?
veronikasad
31.03.12,06:15
Ahojte, ďakujem všetkým za reakcie, ale zrejme ste trošku nepochopili na čo sa pýtam. Mňa zaujíma iba to, či môžem podať podnet na daňovú kontrolu na človeka, ktorý podniká/nepodniká načierno, je jedno ako to nazveme, proste zarába peniaze, nefakturuje to, nezdaňuje to. A ak áno (čo už som sa dozvedela), tak ako táto kontrola prebieha, čo všetko kontroluje a prípadne aká je sankcia za nezdanené peniaze. Počula som, že je to iba výška dane, plus úroky z omeškania. Ale to sa mne osobne nezdá.
Ďakujem a pekný víkend všetkým :)
sharlota, aký máš dôvod na takéto udanie ?
Veď na www.zrsr.sk si podla mena a priezviska (ktoré určite poznáš), vieš zistiť, či má na takúto činnosť oprávnenie. Ak vieš o nejakej činnosti ktorú vykonáva a nemá na ňu živ.oprávnenie, podaj podnet na živ.úrad.

Či niekto prijíma nezdanené peniaze sa veľmi ťažko dokazuje, a už vôbec nie anonymne.
Indeed
31.03.12,06:16
Daňová kontrola sa vykonáva u daňového subjektu, teda PO alebo FO vykonávajúceho podnikateľskú činnosť , ktorý ma pridelené IČO a DIČ.

Podnet na radového občana sa dáva na polícii a teda sa nahlasuje nedovolené podnikanie.
marjankaj
31.03.12,06:28
Ahojte, ďakujem všetkým za reakcie, ale zrejme ste trošku nepochopili na čo sa pýtam. Mňa zaujíma iba to, či môžem podať podnet na daňovú kontrolu na človeka, ktorý podniká/nepodniká načierno, je jedno ako to nazveme, proste zarába peniaze, nefakturuje to, nezdaňuje to. A ak áno (čo už som sa dozvedela), tak ako táto kontrola prebieha, čo všetko kontroluje a prípadne aká je sankcia za nezdanené peniaze. Počula som, že je to iba výška dane, plus úroky z omeškania. Ale to sa mne osobne nezdá.
Ďakujem a pekný víkend všetkým :)
Ktorého politika to chceš bonznúť? Možno sa pridajú aj viacerí.

Alebo niekto niečo nakupuje pre susedu a tá mu to zaplatí?

:eek:
sharlota
31.03.12,12:26
Ďakujem za reakcie, asi vtom mám trošku viac jasno, Znamená to, že ak viem o FO, ktorá poskytuje nejaké služby a nemá ani živnosť a nie je ani podnikateľ, nahlasuje sa to na polícii ako neoprávnené podnikanie? Nie na daňovom alebo pod.? Ja som myslela, že to sa rieši cez daňový úrad, že teda táto osoba má príjmy, ale nezdaňuje ich, nevystavuje faktúry ani nič podobné. A polícia to potom ako rieši, prípadne aká je za to sankcia?
Ďakujem
Paula
31.03.12,12:32
Prečo Ťa tak veľmi zaujíma sankcia?
Jarka 1
31.03.12,13:20
sharlota, môžeš trošku poodhaliť príčiny? Čosi mi nahovára, že za tým nebude obyčajná závisť. Dúfam, že sa nemýlim.
Indeed
31.03.12,13:35
Zákony SR su humánnejšie ako očakávania niektorých občanov.

Nie je možné nahlásiť nejakého mojho suseda za neoprávnené podnikanie,len preto,že mi je nesympatický,pripadne sa mi nepozdraví,keď ho ráno stretnem.

Asi tak.
marjankaj
01.04.12,05:50
Zákony SR su humánnejšie ako očakávania niektorých občanov.

Nie je možné nahlásiť nejakého mojho suseda za neoprávnené podnikanie,len preto,že mi je nesympatický,pripadne sa mi nepozdraví,keď ho ráno stretnem.

Asi tak.
No budem oponovať. Možné to je. A stáva sa to bežne. Viď napríklad zadávateľka. Jediné, čo ju zaujíma, aby bola v anomymite. Predpokladám, že ide o pomstu. Či už "opodstatnenú" alebo o neopodstatnenú. Dôkazy asi nemá žiadne.
Tweety
01.04.12,09:27
Žeby išli zas do módy udavači, či?
sharlota
01.04.12,10:56
No budem oponovať. Možné to je. A stáva sa to bežne. Viď napríklad zadávateľka. Jediné, čo ju zaujíma, aby bola v anomymite. Predpokladám, že ide o pomstu. Či už "opodstatnenú" alebo o neopodstatnenú. Dôkazy asi nemá žiadne.

Bohužiaľ nemáš pravdu, práve naopak, celá situácia je otočená proti mne a ja potrebujem vedieť, čo druhá strana, ktorá naráža na to, že vie o mne toho viac ako si myslím,môže spraviť a čo mne z toho vyplýva. Ale áno, je pravda, že asi znova idú do módy udavači, aj v mojom prípade to mala dotyčná osoba od začiatku dôkladne premyslené, dostala ma do úzkych a ja neviem, či sa mám báť alebo nie. :(
Tweety
01.04.12,10:58
Bohužiaľ nemáš pravdu, práve naopak, celá situácia je otočená proti mne a ja potrebujem vedieť, čo druhá strana, ktorá naráža na to, že vie o mne toho viac ako si myslím,môže spraviť a čo mne z toho vyplýva. Ale áno, je pravda, že asi znova idú do módy udavači, aj v mojom prípade to mala dotyčná osoba od začiatku dôkladne premyslené, dostala ma do úzkych a ja neviem, či sa mám báť alebo nie. :(
Ak máš čisté svedomie, to ich nech ťa netrápi.
Zita5
01.04.12,11:05
Bohužiaľ nemáš pravdu, práve naopak, celá situácia je otočená proti mne a ja potrebujem vedieť, čo druhá strana, ktorá naráža na to, že vie o mne toho viac ako si myslím,môže spraviť a čo mne z toho vyplýva. Ale áno, je pravda, že asi znova idú do módy udavači, aj v mojom prípade to mala dotyčná osoba od začiatku dôkladne premyslené, dostala ma do úzkych a ja neviem, či sa mám báť alebo nie. :(

Ja som sem včera napísala jeden príspevok. Potom som ho po mojom zvážení vymazala, že nebudem pichať do osieho hniezda, aby sa niekoho nedotkol .Ale nebola som od pravdy ďaleko .
marjankaj
01.04.12,12:08
Bohužiaľ nemáš pravdu, práve naopak, celá situácia je otočená proti mne a ja potrebujem vedieť, čo druhá strana, ktorá naráža na to, že vie o mne toho viac ako si myslím,môže spraviť a čo mne z toho vyplýva. Ale áno, je pravda, že asi znova idú do módy udavači, aj v mojom prípade to mala dotyčná osoba od začiatku dôkladne premyslené, dostala ma do úzkych a ja neviem, či sa mám báť alebo nie. :(

Ako môže byť otočená proti niekomu, kto je v anonymite?:eek: A stále nikto netuší o čo ide. Ako sa dá k tomu vyjadriť?:confused:
Paula
01.04.12,12:55
dobre som tušila, že je to naopak s celou vecou
Katarina
01.04.12,12:57
tento pocit som mala aj ja hneď od začiatku diskusie
sharlota
01.04.12,21:57
Je fajn, že ste sa všetci trafili a všetko ste tušili, ale stále mi nikto neodpovedal na moje otázky :(
marjankaj
01.04.12,22:00
Je fajn, že ste sa všetci trafili a všetko ste tušili, ale stále mi nikto neodpovedal na moje otázky :(

A čo ti máme poradiť?:eek:
Buď sviňa a bonzni ho na políciii aj na daňovom úrade alebo naňho podaj aj trestné oznámenie.:confused:
Poprípade naňho pošli nejakých Ukrajincov.:rolleyes:
Stačí ti takáto odpoveď?

Naozaj netuším, o čo ti ide.
Novice011
01.04.12,22:11
A čo ti máme poradiť?:eek:
Buď sviňa a bonzni ho na políciii aj na daňovom úrade alebo naňho podaj aj trestné oznámenie.:confused:
Poprípade naňho pošli nejakých Ukrajincov.:rolleyes:
Stačí ti takáto odpoveď?

Naozaj netuším, o čo ti ide.

Jezisi... sharlota predsa pise, ze je vec obratena proti nej. Pytala sa, ci je mozne, aby ju teda niekto anonymne bonzol, ake na to potrebuje dokazy atd... ved je to uplne jednoducha otazka.. a tooolko problemov tu s tym mate..
avalik
01.04.12,22:27
Je fajn, že ste sa všetci trafili a všetko ste tušili, ale stále mi nikto neodpovedal na moje otázky :(

trestny zakon

§ 251
Neoprávnené podnikanie
(1) Kto neoprávnene podniká v malom rozsahu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.


§ 276
Skrátenie dane a poistného
(1) Kto v malom rozsahu skráti daň, poistné na sociálne poistenie, verejné zdravotné poistenie alebo príspevok na starobné dôchodkové sporenie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.


§ 277
Neodvedenie dane a poistného
(1) Kto v malom rozsahu zadrží a neodvedie určenému príjemcovi splatnú daň, poistné na sociálne poistenie, verejné zdravotné poistenie alebo príspevok na starobné dôchodkové sporenie, ktoré zrazí alebo vyberie podľa zákona, alebo kto neoprávnene v malom rozsahu uplatní nárok na vrátenie dane z pridanej hodnoty alebo spotrebnej dane v úmysle zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

zivnostensky zakon

NEOPRÁVNENÉ PODNIKANIE
§ 63
Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1659 eur.
§ 64
Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom remeselnej živnosti alebo viazanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 3319 eur.


+ pozri este do danoveho poriadku


co sa tyka kontroly - pravomoci jednotlivych organov su stanovene v prislusnych zakonoch
ak by na teba podali aj trestne oznamenie - tak to uz je potom na OCTK
sharlota
01.04.12,22:36
trestny zakon

§ 251
Neoprávnené podnikanie
(1) Kto neoprávnene podniká v malom rozsahu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.


§ 276
Skrátenie dane a poistného
(1) Kto v malom rozsahu skráti daň, poistné na sociálne poistenie, verejné zdravotné poistenie alebo príspevok na starobné dôchodkové sporenie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.


§ 277
Neodvedenie dane a poistného
(1) Kto v malom rozsahu zadrží a neodvedie určenému príjemcovi splatnú daň, poistné na sociálne poistenie, verejné zdravotné poistenie alebo príspevok na starobné dôchodkové sporenie, ktoré zrazí alebo vyberie podľa zákona, alebo kto neoprávnene v malom rozsahu uplatní nárok na vrátenie dane z pridanej hodnoty alebo spotrebnej dane v úmysle zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

zivnostensky zakon

NEOPRÁVNENÉ PODNIKANIE
§ 63
Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1659 eur.
§ 64
Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom remeselnej živnosti alebo viazanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 3319 eur.


+ pozri este do danoveho poriadku


co sa tyka kontroly - pravomoci jednotlivych organov su stanovene v prislusnych zakonoch
ak by na teba podali aj trestne oznamenie - tak to uz je potom na OCTK

ĎAKUJEM :) Konečne ma niekto pochopil :)
sharlota
01.04.12,22:37
Jezisi... sharlota predsa pise, ze je vec obratena proti nej. Pytala sa, ci je mozne, aby ju teda niekto anonymne bonzol, ake na to potrebuje dokazy atd... ved je to uplne jednoducha otazka.. a tooolko problemov tu s tym mate..

Ďakujem, už som sa zľakla, že toto fórum by sa malo premenovať :cool:
marjankaj
01.04.12,22:45
Trestný zákonník

§ 340Neoznámenie trestného činu

(1) Kto sa hodnoverným spôsobom dozvie, že iný spáchal zločin, na ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou najmenej desať rokov, alebo niektorý z trestných činov korupcie uvedených v treťom diele ôsmej hlavy osobitnej časti, a taký zločin alebo trestný čin neoznámi bez odkladu orgánu činnému v trestnom konaní alebo Policajnému zboru, alebo namiesto toho, ak ide o vojaka, svojmu nadriadenému alebo služobnému orgánu, a ak ide o osobu vo výkone trestu odňatia slobody alebo vo výkone väzby príslušníkovi Zboru väzenskej a justičnej stráže, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
(2) Kto spácha čin uvedený v odseku 1, nie je trestný, ak nemohol oznámenie urobiť bez toho, že by seba alebo blízku osobu uviedol do nebezpečenstva smrti, ublíženia na zdraví, inej závažnej ujmy alebo trestného stíhania.
(3) Kto spácha čin uvedený v odseku 1, nie je trestný, ak by oznámením trestného činu porušil
a) spovedné tajomstvo alebo tajomstvo informácie, ktorá mu bola zverená ústne alebo písomne pod podmienkou mlčanlivosti ako osobe poverenej pastoračnou činnosťou, alebo
b) zákonom uznanú povinnosť mlčanlivosti.


§ 345
Krivé obvinenie

(1) Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) z osobitného motívu, alebo
b) verejne.
(3) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu alebo iný obzvlášť závažný následok.
marjankaj
01.04.12,22:50
Jezisi... sharlota predsa pise, ze je vec obratena proti nej. Pytala sa, ci je mozne, aby ju teda niekto anonymne bonzol, ake na to potrebuje dokazy atd... ved je to uplne jednoducha otazka.. a tooolko problemov tu s tym mate..
Veď bonzovať ide ona. Čítaj poriadne jej príspevky.


Ahojte, chcem sa spýtať, či je možné podať podnet na daňovú kontrolu anonymne, prípadne, či musím mať nejaký dôkaz o tom, že dotyčný človek zarába načierno a nepodáva priznanie. A bude sa tým daňový úrad naozaj zaoberať? Alebo iba v určitých prípadoch? A ako prebieha taká daňová kontrola? Ak bude neúspešná, teda na nič sa nepríde, môžem ja dostať nejakú sankciu za neodôvodnené podanie podnetu alebo niečo podobné?
Ďakujem veľmi za radu, veľmi mi to pomôže.
avalik
01.04.12,22:54
Veď bonzovať ide ona. Čítaj poriadne jej príspevky.

eee ...pozri #19, niekto sa jej vyhraza, ze ju bonzne
marjankaj
01.04.12,22:57
eee ...pozri #19, niekto sa jej vyhraza, ze ju bonzne
A ty jej veríš? V úvodnom príspevku píše inak.

Trochu zvláštna logika.
Mne sa niekto bude vyhrážať, tak naňho pošlem daňovú kontrolu. Veď niečo mu musia nájsť.
avalik
01.04.12,23:01
A ty jej veríš? V úvodnom príspevku píše inak.

no ono sa zle pise ze napr. opatrujem deti bez ZL, moze ma moj ex/suseda/... udat?

a keby chcela udat, tak naco by jej bolo vediet ako prebieha danova kontrola? toto skor zaujima kontrolovany subjekt a nie udavaca
marjankaj
01.04.12,23:08
no ono sa zle pise ze napr. opatrujem deti bez ZL, moze ma moj ex/suseda/... udat?

a keby chcela udat, tak naco by jej bolo vediet ako prebieha danova kontrola? toto skor zaujima kontrolovany subjekt a nie udavaca

A čo tá anonymita? Veď jej môže byť jedno či ju udá niekto anomymný alebo jej ex.
Podstatné je či spáchala trestný čin alebo iný priestupok alebo nie. Veď kontrola môže prísť aj bez udania a toto ako by chcela riešiť?
avalik
01.04.12,23:19
A čo tá anonymita? Veď jej môže byť jedno či ju udá niekto anomymný alebo jej ex.
Podstatné je či spáchala trestný čin alebo iný priestupok alebo nie. Veď kontrola môže prísť aj bez udania a toto ako by chcela riešiť?

pride mi to, ze si s niekym skocila do vlasov a teraz sa obe strany otukavaju :)
ano mas pravdu, podstatne je ci bolo neopravnene podnikanie/kratenie dani/... - to vie len zadavatelka
srska
02.04.12,00:34
no a keby jej tak prišli napr. daňováci na černotu + určili daňovú povinnosť väčšiu ako 2660 eur + ani po výzve by ju nezaplatila, tak ju môžu posunúť orgánom činným v trestnom konaní = podozrenie zo spáchania trestného činu nezaplatenia dane
sharlota
02.04.12,12:13
Je to tak, že ja robím určitú činnosť, za ktorú mi ľudia platia, jedná sa o isté administratívne služby, nie je v podstate podstatné čo to je, dôležité je, že teraz sa našiel jeden špekulant, ktorý chce za vykonanú prácu, ktorú samozrejme najprv zaplatil, vrátiť späť peniaze, pretože je vraj nespokojný. Kvalitu však sám nevie posúdiť, takže mu peniaze vrátiť odmietam. No a problém je, že svojimi rečami mi dáva najavo, že by to mohlo skončiť daňovou kontrolou. Chcela som vedieť, či je možné podať takýto podnet anonymne preto, že či ten dotyčný s tým má aj nejaké "starosti" teda musí ísť osobne na daňový úrad (ak to nemôže podať anonymne) a podať to písomne, a teda či je šanca, že by som sa ja dozvedela, kto to spravil, ak by mi prišla kontrola. Ak by sa to dalo anonymne, bol by to väčší prúser a ja by som nevedela, komu "poďakovať". Okrem toho som mala na mysli to, že v prípade, že by kontrola nič nezistila, či by bolo možné spôsobiť tomuto dotyčnému zase na oplátku iné problémy... Toľko celá záhada, podstatné je, že som sa na začiatku nechcela stavať do role "obete" ani "udavača" ale nejak to nevyšlo :)
Tweety
02.04.12,12:20
Ak svoju činnosť riadne zdaňuješ, riadne vedieš účto, alebo daň. evidenciu, si registrovaná ako živnostník, nemôže ťa prípadná kontrola rozhádzať. Len nerozumiem tomu, prečo chceš robiť na oplátku problémy tomu, kto ju na Teba poslal, toto sa mi nezdá ako kóšer, postavila by si sa na roveň udavačovi.
marjankaj
02.04.12,12:25
Dobre si to zamotala.:eek:
Veď ak ten klient bude chcieť niečo dosiahnuť, tak sa nebude skrývať za anonymitu ale bude spolupracovať pri kontrole. Na reklamáciu má právo. A ak sa neviete dohodnúť sami, tak rozhodne vyššia inštancia.
Čo mu ty chceš oplácať? Každý kto príjíma nejaké služby vie posúdiť kvalitu. Patent na rozum nemáš iba ty. A ak to posúdiť nevie, tak načo by mu taká služba bola?
Skoro by sme uverili, že ty si neviniatko. Samozrejme aj klient môže byť vychytralý. Ale takáto reklama ti asi nepridá na prestíži.
IvetaH
02.04.12,18:52
Moja mama vždy hovorila. S čím bojuješ, tým padneš. Alebo Ži a nechaj žiť.
sharlota
02.04.12,19:11
Dobre si to zamotala.:eek:
Veď ak ten klient bude chcieť niečo dosiahnuť, tak sa nebude skrývať za anonymitu ale bude spolupracovať pri kontrole. Na reklamáciu má právo. A ak sa neviete dohodnúť sami, tak rozhodne vyššia inštancia.
Čo mu ty chceš oplácať? Každý kto príjíma nejaké služby vie posúdiť kvalitu. Patent na rozum nemáš iba ty. A ak to posúdiť nevie, tak načo by mu taká služba bola?
Skoro by sme uverili, že ty si neviniatko. Samozrejme aj klient môže byť vychytralý. Ale takáto reklama ti asi nepridá na prestíži.

No reklama toto asi v pravom slova zmysle nebude, že? Ale je to jedno. Bohužiaľ klient kvalitu posúdiť nevie, ja áno. Nevravím, že som neomylná, ale v tomto prípade je to jasné. vyššia inštancia ju môže posúdiť, tej to ale klient nechce posunúť, resp. tvrdí mi, že ani vyššia inštancia kvalitu neuznala, hoci viem, že je to kravina, pretože argumenty sú úplne absurdné. Je to komplikované, nechcem to rozoberať. V každom prípade, ak niekto chce silou mocou škodiť mne, chcem vedieť kto to je. A problémami na oplátku som myslela to vyššie spomínané oháňanie sa ohováraním a šírením zlého mena. Nemám rada, ak sa ma snaží niekto podviesť a v tomto prípade je to úplne zjavné, potvrdilo mi to viacero kolegov z brandže, ktorí mali podobné skúsenosti. Je to rovnaký scenár, snaha mať službu, aj peniaze a byť spokojný. "Nespokojnosť" zatiaľ prejavil iba tento jediný klient od môjho začiatku, takže chyba vo mne naozaj nebude. ;)
A či som neviniatko alebo nie, to mi je asi jedno, vy ma nepoznáte, v konečnom dôsledku netušíte o čo ide, čiže je to asi jedno, čomu uveríte a čomu nie. Chápem, že ľudská zvedavosť je sviňa vlastnosť, skôr som chcela odpovede na pomerne jasné otázky, bohužiaľ, pokiaľ tu na porade človek nepustí pikošku, zrejme sa rady nedočká. A niekedy ani potom. Ale to je asi už jedno. Ako tak viem, zvyšok si pozisťujem a možno sa bojím zbytočne, možno klient iba tliacha. Podľa referencií o ňom to tak nakoniec asi aj bude. :o
veronikasad
02.04.12,19:15
sharlota - to nie je z mojej strany zvedavosť. Máš sa čoho báť ? Podnikáš v súlade so živnostenským a daňovým zákonom ?
Ak tvoja odpoveď je ano - tak založenie tejto témy považujem za zbytočné ...
marjankaj
02.04.12,19:48
No reklama toto asi v pravom slova zmysle nebude, že? Ale je to jedno. Bohužiaľ klient kvalitu posúdiť nevie, ja áno. Nevravím, že som neomylná, ale v tomto prípade je to jasné. vyššia inštancia ju môže posúdiť, tej to ale klient nechce posunúť, resp. tvrdí mi, že ani vyššia inštancia kvalitu neuznala, hoci viem, že je to kravina, pretože argumenty sú úplne absurdné. Je to komplikované, nechcem to rozoberať. V každom prípade, ak niekto chce silou mocou škodiť mne, chcem vedieť kto to je. A problémami na oplátku som myslela to vyššie spomínané oháňanie sa ohováraním a šírením zlého mena. Nemám rada, ak sa ma snaží niekto podviesť a v tomto prípade je to úplne zjavné, potvrdilo mi to viacero kolegov z brandže, ktorí mali podobné skúsenosti. Je to rovnaký scenár, snaha mať službu, aj peniaze a byť spokojný. "Nespokojnosť" zatiaľ prejavil iba tento jediný klient od môjho začiatku, takže chyba vo mne naozaj nebude. ;)
A či som neviniatko alebo nie, to mi je asi jedno, vy ma nepoznáte, v konečnom dôsledku netušíte o čo ide, čiže je to asi jedno, čomu uveríte a čomu nie. Chápem, že ľudská zvedavosť je sviňa vlastnosť, skôr som chcela odpovede na pomerne jasné otázky, bohužiaľ, pokiaľ tu na porade človek nepustí pikošku, zrejme sa rady nedočká. A niekedy ani potom. Ale to je asi už jedno. Ako tak viem, zvyšok si pozisťujem a možno sa bojím zbytočne, možno klient iba tliacha. Podľa referencií o ňom to tak nakoniec asi aj bude. :o
Asi je to jasné iba tebe. Nič si tu konkrétne neuviedla.
Možno zákazník chytil filcky, tak so službou nie je spokojný. A samozrejme je nas.aný.
Paula
02.04.12,19:54
Čím ďalej, tým viac o ničom a na kladku :cool:
sharlota
03.04.12,11:20
Asi je to jasné iba tebe. Nič si tu konkrétne neuviedla.
Možno zákazník chytil filcky, tak so službou nie je spokojný. A samozrejme je nas.aný.

Tvoja snaha byť vtipná vypálila zle. Je to trapne. Aspoň vidieť, po čom ti rozum behá. A okrem teda toho, že si vyslovene naštvaná, lebo nevieš čo sa deje a zrejme by si rada poklebetila s babenkami na drinku, tak ja tu nepotrebujem ozrejmovať o čo ide. Ja som sa pýtala konkrétne a dosť jasné otázky. A je jedno o čo presne ide. Ak chce niekto vedieť, ako prebieha daňová kontrola, je asi jedno prečo to chce vedieť, v čom podniká a prečo je zákazník nespokojný. Okrem toho, to, že pre klienta používam mužský rod neznamená, že tým mužom aj je ;)
sharlota
03.04.12,11:20
sharlota - to nie je z mojej strany zvedavosť. Máš sa čoho báť ? Podnikáš v súlade so živnostenským a daňovým zákonom ?
Ak tvoja odpoveď je ano - tak založenie tejto témy považujem za zbytočné ...

Myslím, že si si odpovedala :cool:
veronikasad
03.04.12,11:23
marjankaj je muž ...