oxyno
30.03.12,19:20
Ahoj všetci, prosím poraďte mi, chcem si otvoriť fast food /kebab, grilované krídelká, hamburgery, hranolky/ bývam v malom mestečku /cca 7 000 pbčanov/, v centre nie je nič také, konkrétne to chcem predávať zo stánku cez okienko proste na stojáka do ruky. Nemám žiadny kapitál /jedine pôžička z banky/, jedine mám chuť to robiť, prax s touto prácou mám a priestor na prenájom aj s prípojkami na vodu a elektrinu. Potrebujem len názor ľudí či do toho ísť.
Viem, že počiatočné vybavovačky sú ťažké, ale keď že som v gastronómii už robila viem o čom to je/hygiena a tak/.Ďakujem za odpovede.
Indeed
30.03.12,17:27
Dohodni sa hygienou , čo presne chcú aby bolo v Tvojej prevádzke / aby si nemusela dodatočne niečo prerábať /

a choď do toho !

Keď ťa nezruinuje platenie nájmu a nebudú Ťa okradať zamestnanci, tak určite to pojde.

Hlavne si vyber také miesto kde prechádzajú študenti, /dochodci si od teba asi nič nekupia , pojdu do Lidlu a najedia sa doma/
Dáša_
30.03.12,17:29
a máš zrátané, koľko asi porcii musíš denne predať, aby si zarobila na to najnutnejšie?
Indeed
30.03.12,17:32
To je súčasť podnikateľského plánu a nazýva sa to "Výpočet nulového bodu."
Dantess
30.03.12,18:07
Naše mestečko má tiež cca. toľko obyvateľov. Bolo tam predtým niekoľko takýchto stánkov, ale všetky skrachovali až kým neotvorila jedna tetka blízko diskotéky. V piatok a v sobotu je otvorená 24 hodín a tak má počas víkendov nával. Počas týždňa to len prežíva, ale víkendy si zarobí poriadne.
Indeed
31.03.12,04:05
Naše mestečko má tiež cca. toľko obyvateľov. Bolo tam predtým niekoľko takýchto stánkov, ale všetky skrachovali až kým neotvorila jedna tetka blízko diskotéky. V piatok a v sobotu je otvorená 24 hodín a tak má počas víkendov nával. Počas týždňa to len prežíva, ale víkendy si zarobí poriadne.
Takže uspech je v PRISTUPE k podnikaniu.

Naozaj , žiaden podnikateľ nemože byť dlhodobo úspešný s postojmi a zvykmi aké majú zamestnanci.
oxyno
31.03.12,07:01
Vďaka všetkým, keď že pôjdem tzv. od piky s hygienou sa hádam dohodnem robila som už v gastre tak že viem o čom to asi je. Dík Indeed za povzbudenie, práve to potrebujem, urobila som si tzv. prieskum chutí v rodine a medzi priateľmi a že vraj je to chutné, Veľký potenciál práve vidím v tom: variť chutne a dobrá poloha. Poloha je úžasná, priamo v centre, kde sa otočí masa ľudí, či študentov alebo detská zo ZŠ. Neviem odhadnúť koľko porcií na začiatok predám, rátam pripraviť si tak sto, keby som ich predala, stačilo by to, ale fakt neviem či toľko predám.
Veľmi pekne všetkým ďakujem za odpovede a rady, budem veľmi rada ak sa ešte niekto vyjadrí.
Indeed
31.03.12,07:11
Ono to nebude také jednoduché, potrebuješ silnú el.pripojku,tečúcu vodu,nerezové drezy aspoň 2 odelené,

takže behania a vybavovania bude až-až.
oxyno
31.03.12,07:53
S prípojkami som dohodnutá u majiteľov plochy / z ich domu/, viem že to nebude jednoduché, všetky tie vybavovačky, ale pri tomto ma drží nad vodou môj manžel, ktorí má zasa skúsenosti v podnikaní/rodičia mali obchod s potravinami/, aj účto si robil sám.
korela
31.03.12,08:20
Indeed
31.03.12,11:16
To si len Ty myslíš,že budeš brať elektriku odtamadiaľ...
oxyno
05.04.12,17:48
poraďte mi niekto, či na otvorenie fast foodu treba odbornú spôsobilosť?
blavaciko
06.04.12,00:29
ano treba osvedcenie o odbornej sposobilosti pri vykonavani epidemiologicky zavaznych cinnosti (tzv. hygienicke minimum) - kontaktuj RUVZ