fitbella
31.03.12,12:24
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ako je to s kontrolou počas PN-ky. Zamestnanec má na tlačive PN-ky od lekára uvedený trvalý aj prechodný pobyt, nie sú uvedené žiadne vychádzky. Ako by to bolo napr. pri kontrole zo Soc.poisťovne? Budú ho kontrolovať na oboch adresách, alebo je potrebné pri odosielaní papierov do poisťovne udať iba adresu na ktorej sa bude zdržiavať? Ďakujem za pomoc.
veronikasad
31.03.12,10:27
Na PN-ke sa neuvádza prechodný pobyt, ale adresa, na ktorej sa bude zdržiavať počas PN. Kontrolovať ho budú na tejto adrese.
Adresu tam píše lekár, ktorý vystavuje PN.
fitbella
31.03.12,10:40
Veď o to ide, lekár na PN-ke vypísal v kolonke - adresa, kde sa bude poistenec zdržiavať v čase dočasnej pracovnej neschopnosti -trvalý pobyt a taktiež aj prechodný pobyt. Je potrebné, aby prepísal lekár PN-ku?
veronikasad
31.03.12,10:43
Veď o to ide, lekár na PN-ke vypísal v kolonke - adresa, kde sa bude poistenec zdržiavať v čase dočasnej pracovnej neschopnosti -trvalý pobyt a taktiež aj prechodný pobyt. Je potrebné, aby prepísal lekár PN-ku?
Na tlačive sú dva riadky, treba ich vypísať podľa predtlače
1. Adresu trvalého pobytu
2. Presná adresa, kde sa bude poistenec zdržiavať v čase DPN. Kontroly budú na adrese č. 2
fitbella
31.03.12,10:50
2. Presná adresa, kde sa bude poistenec zdržiavať v čase DPN. Kontroly budú na adrese č. 2 - a tu lekár vypísal taktiež obe adresy
Paula
31.03.12,11:25
2. Presná adresa, kde sa bude poistenec zdržiavať v čase DPN. Kontroly budú na adrese č. 2 - a tu lekár vypísal taktiež obe adresy


Tak s tým asi pacient súhlasil a čo s tým urobí prípadná kontrola, sa ukáže ;).
Discodiva
26.04.12,06:43
ako to bude ošetrene ked som pn a idem inemu lekarovi, uzna mi to kontrola?
Tweety
26.04.12,06:47
mňa by zaujímalo, ako je to s kontrolou, ked mám pn a musím ist inému lekárovi, ktorému som akurát mala ist na kontrolu po nejakom čase a ešte aj obvodný lekár mi doporučil aby som si tu kontrolu tam vybavila. čo ak mi práve vtedy ked budem u toho lekarra pride kontrola zo soc. Bude to nejako ošetrené a bude mi to vobec uznane?
ÁNo bude, ak preukážeš, že si skutočne navštívila iného lekára.
DanielaSL
26.04.12,07:00
Alebo má aj iné riešenie..zavolať dopredu na SP , že ide k inému lekárovi.
Elena S.
01.05.12,10:17
Prosím vás, ako je to s kontrolou cez PN počas tých prvých 10 dní, ktoré platí zamestnávateľ? Kto ma môže prísť skontrolovať-iba zamestnávateľ alebo už aj sociálka? Keď odovzdám PN zamestnávateľovi hneď prvý deň začiatia pn, on to tiež hneď posiela do SP alebo až po tých 10 dňoch?
veronikasad
01.05.12,10:36
Prosím vás, ako je to s kontrolou cez PN počas tých prvých 10 dní, ktoré platí zamestnávateľ? Kto ma môže prísť skontrolovať-iba zamestnávateľ alebo už aj sociálka? Keď odovzdám PN zamestnávateľovi hneď prvý deň začiatia pn, on to tiež hneď posiela do SP alebo až po tých 10 dňoch?
Zamestnávatel posiela PN-ku na SP až po 10. dni. Ale SP vie o tvojej PN-ke od ošetrujúceho lekára, ktorý tam posiela jeden diel PN.
Počas prvých 10 dní môže kontrolu dodržiavania liečebného režimu vykonať SP (na podnet zamestnávatela), ale aj samotný zamestnávatel.
Elena S.
01.05.12,20:07
Ďakujem. Takže SP môže prísť počas prvých 10 dní len v tom prípade, ak ju o to zamestnávateľ požiada? A on samozrejme môže hocikedy.