iwuska1
31.03.12,11:28
Dobry den chcela by som sa vas spytat, robim prvy krat mojmu tatovi uctovnictvo a nie som este v tom celkom zabehnuta. teraz mu prisla danova povinnost platit az 1000eur(vypocitala stara uctovnicka). Je zivnostnik, ma dodavku a rozvaza tovar (potraviny) ktore si nakupuje. preto by som od vas potrebovala radu
1) co si cca vsetko moze dat do nakladov?
2) a ci by sa mu oplatilo zavies sklad na ten tovar?a ake su podmienky pre zavedenie skladu alebo kde by som sa k nim dostala.
dakujem za reakcie :)
veronikasad
31.03.12,09:31
iwuska, živnostník nerobí ročné zúčtovanie, živnostník podáva DP typu B. Zrejme stará účtovníčka mu vypočítala (na základe predložených dokladov) daňovú povinnosť 1000€. Uplatňovala mu paušálne výdavky, alebo viedla účtovníctvo ?
iwuska1
31.03.12,09:42
ano ano danovu povinnost viem uz som to opravila :) nie pausalne vydavky mu neuplatnovala viedla uctovnictvo normalne.
KEJKA
31.03.12,16:50
asi mu nedala všetky náklady, alebo je tak ziskový.
Alebo on nepredložil všetky doklady.
Možno má vysoký obrat - tržby.
Ved pracuje aby na tom zarobil. 1000 EUR daň, to je cca 4000 EUR základ dane, k tomu pripočítam nezdaniteľnú čast. takže počas roka pre seba "zarábal" v čistom cca 630 EUR mesačne.
Myslíš že je to veľa?
Taká je realita, keby bol zamestnaný, platí daň mesačne, takto sa mu to nazbieralo.