chiara2121
31.03.12,13:45
Dobrý deň,
som študentkou pravnickej fakulty a potrebovala by som pomoc ohľadom zadania o družstevnom práve.Bola by som veľmi vďačná.

Družstvo ako právnická osoba môže prijímať od svojich členov vklady, ako materiálne
príspevky na zabezpečenie aktivít družstva. Zákonná úprava v otázke ocenenia
nepeňažných vkladov vykazuje rozdielne poňatie princípov v porovnaní s úpravou danej
problematiky v práve obchodných spoločností. Niektorým typom nepeňažných vkladov
(cenný papier) ustanovuje ich fixnú hodnotu, odvislú od ekonomickej kondície ich
samotného emitenta.

a otázka znie :Ako vnímate situáciu, ak pri vklade istého typu cenného papiera emitovaného
družstvom, do základného imania obchodnej spoločnosti sa zákonným postupom dospeje
k hodnote odlišnej ako je menovitá hodnota predmetného cenného papiera?

Neviem sa v tom velmi dobre zorientovat a v akych zakonoch mam hladat.Hladala som v zakone o cennych papieroch a aj 42/1992 Zb., o úprave majetkových vzťahov a vyporiadaní majetkových nárokov v družstvách.
Vopred ďakujem
Mária27
31.03.12,19:36
Aké máš zadanie práce, alebo na čo to potrebuješ? Nechápem moc otázku.
Nepeňažný vklad do družstva nie cenný papier, ktorý emituje družstvo, ale vklad niečoho do družstva.
Základné ustanovenia o družstve hľadaj v obchodnom zákonníku od § 221. Zákon 42/1992 bol o niečom inom - vyporiadanie majetku, porevolučný zákon, ktorý predpokladal, že sa družstvá rozpadnú ...
Cenné papiere sa oceňujú ich trhovou hodnotou ... Skutočne neviem, na čo sa vlastne pýtaš.