bibi181
31.03.12,15:17
Dobrý deň! Dostali sme faktúru z ČR, ktorá je vystavená s DPH 20%. Som platcom DPH a na faktúre je uvadzaný IČ DPH SK ( moje ). Fatkúru som vrátila naspäť na prepracovanie do tej firmy a takú istú poslali naspäť. Je to ročný poplatok za web stránku. AKo si to mám uvádzať v daňovom priznaní?
ďakujem za odpoveď.
betka
01.04.12,19:01
§ 15
Miesto dodania služby

(1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

Miesto dodania je SR. Ak niekto uvedené ignoruje, potom uvedte,že miesto dodania je SR, že Vám majú vystaviť FA bez DPH, nakoľko je miesto dodania v DSR. NEch si preštudujú zákony o DPH, a nech sa oboznámia so smernicou platnou v EU.
Nemôžete pykať za to, že dodávateľ je neznalý zákona. (nejdem sa hrabať v CZ zákone, ak si vyhľadáte moje staré príspevky, nájdete zákon platný v CZ aj s odôvodnením).

PS: Mám skúsenosti s CZ, a viem, že zákony berú ľahkovážne, a kašlú na ne.
bibi181
05.04.12,19:26
Ďakujem veľmi pekne. Preštudovala som aj ja zákon o DPH, poslala som im email, a faktúru dnes opravili a vrátili mi sumu za DPH s dobropisom. Takže tú dobrú faktúru si zaúčtujem a všetko bude OK :-)