Gabika1
08.02.06,17:56
Dobrý večer,

potrebovala by som poradiť ohľadne dočasného pridelenia zamestnanca. Naša firma by chcela poslať jedného zamestnanca pracovať do firmy v CZ. Volala som aj na úrad práce a tam mi povedali, že by som mala mať zmluvu podľa obchodného zakonníka - o dočasnom výkone s užívateľským zamestnávateľom. Nevie mi niekto poradiť ako by mala takáto zmluva vyzerať. Zmluvu o dočasnom pridelení zamestnanca mám. A ako je to so mzdou zamestnanca. Ja mu budem platiť mzdu, ale napríklad ubytovanie,stravu a dopravu do práce mu môže platiť zamestnávateľ v CZ? Alebo to musím platiť ja? A čo sa stane v prípade ak bude zamestnanec na PN? Viem, že som položila množstvo otázok, ale dúfam že mi niekto odpovie, lebo si už neviem rady. Ďakujem krásne
rada
09.02.06,06:52
Zamestnávateľ, ku ktorému bude zamestnanec dočasne pridelený, má právo mu ukladať v mene zamestnávateľa, ktorý ho k nemu vyslal, pracovné úlohy, má právo organizovať, riadiť zamestnanca, ako aj kontrolovať jeho prácu, dávať mu pokyny, príkazy. Zároveň má povinnosť utvárať pre takéhoto zamestnanca priaznivé pracovné podmienky, tiež má právomoc mu schvaľovať dovolenku. Zamestnávateľ, ktorý zamestnanca vyslal má zase právomoc riešiť prípadné porušenia pracovnej disciplíny.
Počas dočasného pridelenia zamestnancovi poskytuje mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady zamestnávateľ, ktorý ho dočasne pridelil. Pracovné podmienky zamestnanca vrátane mzdových podmienok musia byť rovnako priaznivé ako u ostatných zamestnancov zamestnávateľa, ku ktorému bude zamestnanec pridelený . Dočasné pridelenie sa skončí uplynutím času, na ktorý sa dohodlo. Samozrejme na základe dohody aj skôr.
Gabika1
09.02.06,09:28
Dobrý deň,
Prosím Vás a keď mu mám ja ako zamestnávateľ, ktorý ho vysiela do CZ platiť cestovné a stravné - Dávám mu stravné a cestovné vo výške podľa nášho zákona?
Ďakujem za odpoveď