poradcapriprojektoch
01.04.12,07:12
Dobrý deň poraďáci,

chcel by som sa Vás spýtať pre Vás možno banálnu vec,ale ja nie som v tom tak doma ako Vy,tak budem rád ak mi poradíte.

V inej sekcii mi neodpísali na to,tak to skúsim dať sem.

Jedna známa ma poprosila doslova za 5 minút 12 ..či jej nepomôžem s daňovým priznaním.

Problém číslo 1,

Ide o fyzickú osobu,ktorá pracovala istý čas vonku,ale firma je slovenská.
Ako sa postupuje v takomto prípade?Zahrňuje sa do daňového priznania príjem rovnako,ako keby pracovala tu na slovensku?
Firma je síce slovenská,ale výkon práce bol v zahraničí.
/môj názor je,že na výkone práce nezáleží a príjem sa zdaňuje "klasicky" /
Problém číslo 2,

V roku 2011 ešte nebola vydatá ale v marci v roku 2012 sa vydala.Nemá ešte zmenený občiansky preukaz ale podala už žiadosť.Aké meno sa dáva na daňové priznanie?Staré alebo nové meno?/ja si myslim ze dôležité je rodné číslo a keďže to je danové za minulý rok,tak by tam malo byť vtedajšie meno/
Tiež neviem,či je rozdiel a či sa inak postupuje pri daňovom priznaní keď sa vydala v roku 2012,alebo to celkovo nemá žiaden vplyv?
ďakujem za odpoveď...
kn-alka
01.04.12,05:38
1. je jedno kde pracovala, DP vyplňuješ podľa potvrdenia od zamestnávateľa
2. sama píšeš, že ešte nemá zmenené OP, tak na DP uvádzaš to pôvodné. DP sa má vyplňovať podľa občianskeho preukazu.
Mila123
01.04.12,05:40
ak by mala napr- preplatok, žiadaj vrátiť peniaze na účet...... pošt. poukážkou by boli problém
Indeed
01.04.12,06:28
sorry, ale ja v zadaných "problémoch" problem žiaden nevidím...
ego.mc
01.04.12,07:10
K menu: Myslím si, že má použiť nové. Nie je dôležité, či už má nové meno zapísané v OP, ale od zápisu v matrike je toto nové meno platné.
poradcapriprojektoch
01.04.12,11:36
ďakujem za odpovede.Čo sa týka toho mena sa názory rozchádzajú.Ja si myslím že podľa občianskeho preukazu,ale aj tá matrika má logiku ,
tak potom už fakt neviem :D
ivka70
01.04.12,12:03
ďakujem za odpovede.Čo sa týka toho mena sa názory rozchádzajú.Ja si myslím že podľa občianskeho preukazu,ale aj tá matrika má logiku ,
tak potom už fakt neviem :D

OP s tym vobec nesuvisi, pouzije meno, ktore ma od sobasa platne, teda to, ktore je zapisane aj v matrike.
Inak o zmenu dokladov je povinna poziadat tusim do 7 dni od zmeny, takze neviem co riesis s OP.
Do DP poda meno platne v case jeho podania, plus meno za slobodna.
kn-alka
01.04.12,13:39
v DP sa meno za slobodna nikde neuvádza
kn-alka
01.04.12,13:43
ďakujem za odpovede.Čo sa týka toho mena sa názory rozchádzajú.Ja si myslím že podľa občianskeho preukazu,ale aj tá matrika má logiku ,
tak potom už fakt neviem :D

Názory sa asi preto rozchádzajú, lebo by nevedela odpovedať ani teta na DÚ :D Ja osobne píšem vždy údaje z OP, nemusíte ma preto hneď ukameňovať. Hlavne nech sedí rodné číslo, alebo to vyrieš zápisom do oddielu IX - osobitné záznamy, nech si tety prečítajú a niečo iné než čísla :D :D
Zita5
01.04.12,14:24
Názory sa asi preto rozchádzajú, lebo by nevedela odpovedať ani teta na DÚ :D Ja osobne píšem vždy údaje z OP, nemusíte ma preto hneď ukameňovať. Hlavne nech sedí rodné číslo, alebo to vyrieš zápisom do oddielu IX - osobitné záznamy, nech si tety prečítajú a niečo iné než čísla :D :D

Treba napísať meno a priezvisko aké mala v roku 2011.Pod tým priezviskom pracovala v minulom roku .To že sa vydala v roku 2012 , tak to budete riešiť v daňovom priznaní za rok 2012 a nie v roku 2011.
poradcapriprojektoch
04.04.12,16:46
Zita5 ,urobil som tak ako si napísala,má to podľa mňa najväčšiu logiku.Za odpovede všetkým ďakujem.