peter.pavlacka
01.04.12,08:15
Dobrý deň,

chcem by Vás požiadať o pomoc. Som v spoločnosti spoločník. Okrem mňa sú tam ďalší štyria spoločníci a rozhodol som sa svoj podiel prepísať na jedného zo spoločníkov a zo spoločnosti vystúpiť. Je to možné takto vystúpiť z s.r.o.? Aké formuláre/tlačivá k tomu treba a ako rýchlo sa to asi dá zrealizovať?

ďakujem za info
KEJKA
01.04.12,06:45
bez VZ tento spôsob /len tvoje rozhodnutie/ nie je možný.
Daj podnet na konanie VZ, navrhni bod v programe - vystúpenie zo spoločnosti, prevod podielu.
Dohodni sa s druhým spoločníkom, pripravte zmluvu o prevode OP, ale nie je to nutné.
Najskôr musí VZ súhlasiť s týmto riešením. Aj ostatní spoločníci majú obvykle právo na časť tvojho podielu, aby majetkové práva - štruktúra spolorčnosti sa nezmenila v neprospech niekoho z nich. Môže sa stať, že budete pripravovať tri zmluvy o prevode časti OP.
peter.pavlacka
01.04.12,12:34
bez VZ tento spôsob /len tvoje rozhodnutie/ nie je možný.
Daj podnet na konanie VZ, navrhni bod v programe - vystúpenie zo spoločnosti, prevod podielu.
Dohodni sa s druhým spoločníkom, pripravte zmluvu o prevode OP, ale nie je to nutné.
Najskôr musí VZ súhlasiť s týmto riešením. Aj ostatní spoločníci majú obvykle právo na časť tvojho podielu, aby majetkové práva - štruktúra spolorčnosti sa nezmenila v neprospech niekoho z nich. Môže sa stať, že budete pripravovať tri zmluvy o prevode časti OP.


Ide o to, že s.r.o. je vlastne rodinná firma. Takže s VZ by nemalo byť problém. Rozumiem tomu správne, že stačí spísať dohodu o prevode podielu, a tým je to vybavené? Treba potom nejak na novo podpisovať spoločenskú zmluvu alebo niečo podobné? Čo sa týka OR čo tam treba k tomu aby ma vymazali z OR aby som tam nefiguroval ako spoločník?
KEJKA
01.04.12,14:41
asi dosť dobre nečítaš odpovede, zvýrazňujem
aj ked nie je s VZ problém, je to priorita.
Zápis zmien prebieha štandardne podaním návrhu.
a o zmenách zapisovaných do OR je tu strašne veľa príspevkov, návodov, postupov, včítane spôsobu ako ušetriť 50% na poplatku.

bez VZ tento spôsob /len tvoje rozhodnutie/ nie je možný.
Daj podnet na konanie VZ, navrhni bod v programe - vystúpenie zo spoločnosti, prevod podielu.
Dohodni sa s druhým spoločníkom, pripravte zmluvu o prevode OP, ale nie je to nutné.
Najskôr musí VZ súhlasiť s týmto riešením. Aj ostatní spoločníci majú obvykle právo na časť tvojho podielu, aby majetkové práva - štruktúra spoločnosti sa nezmenila v neprospech niekoho z nich. Môže sa stať, že budete pripravovať tri zmluvy o prevode časti OP.