rasto77747989
01.04.12,09:15
Zdravim.Poradte ak mozte.Vroku1993 mi zomrel otec a na pozostalosti sa moj brat zriekol svojej casti po otcovi v moj prospech.Takze teraz ja mam 3/8 sestra 1/8 a mama ma 1/2 domu.teraz nam chce mama darovat svoju polovicu cize mne a sestre cim defakto brata vydedi.Moj brat si neplati zdravotne poistenie hadam od prevratu a ma aj ine podlznosti.zaujima ma ked pride na platenie dlhov ci budem musiet ja zanho platit dlhy ked sa svojho podielu na dome zriekol.ide aj o to ci by sa dal dom predat ked ma brat podlznosti ale to len na okraj.poradte ak mozte co mozem v tejto veci podniknut.nerad by som bol aby isla chalupa na dlhy len preto ze bracho je nezodpovedny.Dakujem.
arizona
01.04.12,07:25
Matka moze so svojim majetkom nalozit ako chce,tzn. ze ho moze darovat tebe, ci sestre.
Z daru nie si povinny vyplacat brata.
Brat by si mohol po smrti matky na ded. konani ziadat zapocitanie nezvycajneho daru,ale ak iny majetok po matke nebude, tak nie je z coho odpocitat.
Dom moze jeho majitel/ lia/ predat ,to ze brat ma dlhy na tom nic nemeni, ved on nie je ani majitel,ani spolumajitel.