Agacs
01.04.12,11:27
Dobrý deň prajem,
Manžel má v osobnom vlastníctve/na liste vlastníctva figuruje len jeho meno, ale nadobudol počas trvania manželstva/ prístrešok, ktorý prenajíma svojej jednoosobovej sro-čke. Môžeme tento prenájom rozdeliť medzi sebou, manželmi? Ak áno, keď si uplatním ja cca 2200,- € ročne nájomné,/ som na starobnom dôchodku a iný príjem nemám/po odrátaní 500 €, nemusím podávať daňové priznanie?
Čakám na skorú odpoveď, mám už len 1 deň na podanie DP ak by bolo treba. Ďakujem
profesional
16.04.12,05:38
Veci nadobudnute pocas manzelstva, aj ked je na LV uvedeny iba jeden z manzelov, spadaju pod podielove spoluvlastnictvo manzelov.
Prenajom takejto nehnutelnosti je mozne co do prijmov rozdeli bud rovnym dielom, alebo akymkolvek inym pomerom podla dohody manzelov.
Ak si uplatnis celych 2200 Eur na teba, tak tym ze to prekracuje zakonom predpisanu hranicu, ano, musis poda danove priznanie.
Mila123
16.04.12,05:52
Veci nadobudnute pocas manzelstva, aj ked je na LV uvedeny iba jeden z manzelov, spadaju pod podielove spoluvlastnictvo manzelov.
Prenajom takejto nehnutelnosti je mozne co do prijmov rozdeli bud rovnym dielom, alebo akymkolvek inym pomerom podla dohody manzelov.
Ak si uplatnis celych 2200 Eur na teba, tak tym ze to prekracuje zakonom predpisanu hranicu, ano, musis poda danove priznanie.
opravím ťa.....
ak si odpočíta 500€ (podľa § 9 ZDP) oslobodená suma sa nepočíta do príjmov, na účely podania DP.....v tomto prípade nemá povinnosť podať DP , nakoľko príjem je nižší ako 1/2 nčzd....