mikibmw
01.04.12,12:57
Dobrý deň priatelia.
Som SZČO, sám si robím daňové priznanie.
Náklady si evidujem, teda neriešim ich paušálne.

Musím k DP priložiť ako prílohu výkaz o príjmoch a výdavkoch a aj výkaz o majetku a záväzkoch?

Pokiaľ áno, len to priložím k DP a pošlem poštou, alebo je tam potrebný iný postup?

Vopred vďaka za rady.

Miki
Tweety
01.04.12,10:59
Dobrý deň priatelia.
Som SZČO, sám si robím daňové priznanie.
Náklady si evidujem, teda neriešim ich paušálne.

Musím k DP priložiť ako prílohu výkaz o príjmoch a výdavkoch a aj výkaz o majetku a záväzkoch?

Pokiaľ áno, len to priložím k DP a pošlem poštou, alebo je tam potrebný iný postup?

Vopred vďaka za rady.

Miki
Výkazy sú povinnou prílohou DP, to môžeš poslať poštou, elektronicky alebo odniesť osobne.
mikibmw
01.04.12,11:23
Tweety ďakujem.
Ešte otázočka, pokiaľ nemám zvlášť účet na podnikanie, ale len bežný účet súkromný, tak píšem údaje z neho, alebo pri položke bankové účty napíšem 0 ? Pokiaľ pri účte mám povolené prečerpanie (vpodstate kontokorent) a ku koncu roka som skĺzol do mínusu, tak pri bankových účtoch napíše mínusovú hodnotu, alebo uvediem tú sumu ako bankový úver? Ďakujem.
Mila123
01.04.12,11:25
áno, účet na výkaze nemôže byť mínusový......je to bankový úver.....
mikibmw
01.04.12,11:27
Ďiky Mila!
Katy a R
01.04.12,11:39
Dobrý deň priatelia.

Som SZČO, sám si robím daňové priznanie.
Náklady si evidujem, teda neriešim ich paušálne.

Musím k DP priložiť ako prílohu výkaz o príjmoch a výdavkoch a aj výkaz o majetku a záväzkoch?

Pokiaľ áno, len to priložím k DP a pošlem poštou, alebo je tam potrebný iný postup?

Vopred vďaka za rady.

Miki
Ak chceš skutočné výdavky a vedieš :
- daňovú evidenciu - tak žiadne výkazy
- JU - tak výkazy treba .. viď poučenie k DP;):)
Monikov
02.07.12,10:28
Dokedy je potrebné odovzdaťˇpoznámky k účtovnej závierke na DÚ, ak dnes odošlem daňové priznanie + výkazy ZEP-om. Musí to byť dnes, alebo je tam nejaká lehota (napr. 5 dní). Ďakujem za odpoveď!