Natalia123456
01.04.12,15:42
Dobrý deň, pred par dňami mi prišla z dopravného podniku predexekučná výzva, ohľadom nezaplatenej pokuty z pred šiestich rokov. Keďže si vôbec nepamätám, že som nejakú pokutu nezaplatila tak neviem čo to má znamenať. V prvom rade nerozumiem čo sa tam píše, preto by som poprosila niekoho zdatného v tomto odvetví aby mi to interpretoval.
Pamätám sa, že som zopár pokút dostala avšak pokiaľ viem všetky som zaplatila avšak mohlo sa stať, že mi nejaká malicherná pokuta ušla. V tej dobe som mala 16 rokov. A mohla to byť pokuta za to, že som nemala poukážku na zľavu. Prosím ak by sa niekto mohol pozrieť na túto výzvu a povedať mi čo väčšina z tých vecí znamená. Taktiež ma zaujíma či sa aplikuje §88 §18 zákon o priestupkoch (372/1990). Môže isť o premlčanú dobu, kedže to bolo už pred 6 rokmi a odvtedy sa mi vôbec neozvali?Zaujíma ma teda či sa ma nekalými praktikami nesnažia zastrašiť aby som zaplatila faktúru, ktorá mi neprináleží. V prílohe posielam danú výzvu. Ďakujem za radu.
bubkoch
01.04.12,15:42
ak bol vydany platobny rozkaz, ktory nadobudol pravoplatnost, tak si ho musela prevziat a v 15-dnovj lehote nepodat odpor ... tak nevrav ze o nicom nevies ... alebo tych PR dostavat tolko ze tento ti usiel ?
vo vyzve sa pise o ciastocnej uhrade 66,39€ ... o tom tiez nic nevies ?
co sa tyka premlcacej doby, na pravo priznane sudom je 10 rokov
Natalia123456
01.04.12,20:57
Presne tak to je, o ničom neviem, pretože nepamätám sa nato. Prešlo 6 ROKOV, hlavne preto sa nato nepamätám. Keby som si to pamätala, tak by som sem nepísala. Ale som si hlavne myslela, že mi tu bude niekto vedieť poradiť na úrovni, nie písať mi tu nezmysly.
marjankaj
01.04.12,21:18
No keď to nevieš ty, tak to ťažko niekto z porady bude vedieť.
Zájdi na dopravný podnik a opýtaj sa tam.
fosgeen
02.04.12,01:50
marjankaj máš pravdu, že keď sa niekto nepametá, treba ísť na ten DP . Môj muž tiež dostal od Slovenskej konsolidačnej za nezaplatenú pokutu. Má šek, ktorým sa preukázal, že cju zaplatil. Tak som mu tam napísala poslala kópiu šeku a čakala na odpoveď.Prišlo, že sa nejedná o tú pokutu. Tak šiel na DI , pozrel sa do karty vodiča, lebo vedel, že inú pokutu nemal. To si pamätal a to je tomu 5 rokov. Tak som tam znovu napísala a mám už s nimi - teda môj muž pokoj. Preto sa treba brániť relevantným dokladom alebo ísť na ten DP.
kopretinka
02.04.12,04:37
Presne tak to je, o ničom neviem, pretože nepamätám sa nato. Prešlo 6 ROKOV, hlavne preto sa nato nepamätám. Keby som si to pamätala, tak by som sem nepísala. Ale som si hlavne myslela, že mi tu bude niekto vedieť poradiť na úrovni, nie písať mi tu nezmysly.
keď o ničom nevieš,tak tu nerozdávaj neužitočné! A nemôžeš nevedieť,keď si tú faktúru kedysi čiastočne zaplatila!!!
A choď si nájsť nejaké poradenstvo na úrovni,som zvedavá,či bude len za tvoje modré oči.
bubkoch
02.04.12,07:05
este je dost mozne, kedze si v tom case mala 16 rokov, ze veci okolo platobneho rozkazu a zaplatenia casti pokuty za teba riesili rodicia ... skus sa spytat ich ako to bolo :cool:
Natalia123456
02.04.12,09:18
Dakujem za rady, asi skocim na DP, aby mi vysvetlili hlavne tu uhradu, ze som nieco ciastocne zaplatila...Ja som sa tu hlavne neprisla hadat, ale prisla som sa poradit s niekym kto by mi vysvetlil co znamenaju tie veci na tom harku, lebo som sa chcela spytat este niekoho pred tym nez pojdem na DP.
marjankaj
02.04.12,09:32
Dakujem za rady, asi skocim na DP, aby mi vysvetlili hlavne tu uhradu, ze som nieco ciastocne zaplatila...Ja som sa tu hlavne neprisla hadat, ale prisla som sa poradit s niekym kto by mi vysvetlil co znamenaju tie veci na tom harku, lebo som sa chcela spytat este niekoho pred tym nez pojdem na DP.
Ak chceš poradiť ešte predtým ako pôjdeš na DP, tak skús vešticu. Tá by to mohla vedieť.
Jana7777777
24.06.12,10:04
Dobrý deň,
chcela by som reagovať na uvedenú pokutu, ktorá sa týka aj mňa a žiaľ taktiež sa nepamätám, nakoľko som dostala oznam a dopis ešte nemám v rukách, nakoľko som si ho nestihla vyzdvihnúť na pošte, ale som telefonovala, keďže mi došiel oznam Mgr. ... ....- súdny exekútor na moje meno, že čo to vlastne pre boha je? Volala som uvedenému exekútorovi a bolo mi povedané, že je to nezaplatená pokuta z roku 2003 a mám zablokovaný účet v banke na sumu 300€. Vôbec si to nepamätám a ak som to zaplatila, tak ani blok o zaplatení mať už určite nebudem, nie som osoba, ktorá si chodí načierno, ako sa jej zachce, uvedená osoba v telefóne sa vyjadrila, že je to pokuta cez 250€, je to možné? Viete mi dakto v tejto mojej situácii poradiť pokiaľ si neprevezmem dopis? Dakde som vyčítala, že v zmysle ustanovenia § 88 zákona rozhodnutie o uložení pokuty za priestupok možno vykonať do troch rokov od uplynutia lehoty určenej na ich zaplatenie, lenže ako počítajú uvedenú pokutu, hm.... Preto by bolo potrebné zistiť podľa pokutového bloku, či uložená pokuta je ešte vymáhateľná, ktorý samozrejme nemám. Pokiaľ nie, je možné v rámci exekučného konania podať námietku proti exekúcii, resp. navrhnúť jej zastavenie z dôvodu, že po vydaní rozhodnutia zaniklo právo ním priznané. v podstate blok na pokutu nezaplatenú na mieste je už sám o sebe exekučným titulom (rozhodnutím správneho orgánu) a preto sa už žiadna predžalobná výzva ani upomienka neposiela. Sám postačuje na úspešné vymoženie nezaplatenej pokuty. V prípade, že neuplynula zákonná lehota na jej vymáhanie (ale ako rozumieť uvedenú zákonnú lehotu), zrejme budem musieť zaplatiť dlžnú istinu (pokutu) spolu s trovami exekúcie. V prípade, ak by som konala ústretovo čo zrejme v dnešnej dobe už ani nie je možné a budem s exekútorom spolupracovať, je možné sa s exekútorom dohodnúť aj na znížení trov exekúcie, ale vopred sa chcem ešte poradiť, ako konať pred touto hrôzou. Za ochotu, pomoc a radu vopred ďakujem. Jana. :mee::confused:
willma
24.06.12,10:11
ja si všetky moje jazdy načierno pamätám. Aj sa mi ozval exekútor aj som všetko uhradila a neriešila premlčanosť.
mattto
24.06.12,10:19
Dobrý deň,
chcela by som reagovať na uvedenú pokutu, ktorá sa týka aj mňa a žiaľ taktiež sa nepamätám, nakoľko som dostala oznam a dopis ešte nemám v rukách, nakoľko som si ho nestihla vyzdvihnúť na pošte, ale som telefonovala, keďže mi došiel oznam Mgr. ... ....- súdny exekútor na moje meno, že čo to vlastne pre boha je? Volala som uvedenému exekútorovi a bolo mi povedané, že je to nezaplatená pokuta z roku 2003 a mám zablokovaný účet v banke na sumu 300€. Vôbec si to nepamätám a ak som to zaplatila, tak ani blok o zaplatení mať už určite nebudem, nie som osoba, ktorá si chodí načierno, ako sa jej zachce, uvedená osoba v telefóne sa vyjadrila, že je to pokuta cez 250€, je to možné? Viete mi dakto v tejto mojej situácii poradiť pokiaľ si neprevezmem dopis? Dakde som vyčítala, že v zmysle ustanovenia § 88 zákona rozhodnutie o uložení pokuty za priestupok možno vykonať do troch rokov od uplynutia lehoty určenej na ich zaplatenie, lenže ako počítajú uvedenú pokutu, hm.... Preto by bolo potrebné zistiť podľa pokutového bloku, či uložená pokuta je ešte vymáhateľná, ktorý samozrejme nemám. Pokiaľ nie, je možné v rámci exekučného konania podať námietku proti exekúcii, resp. navrhnúť jej zastavenie z dôvodu, že po vydaní rozhodnutia zaniklo právo ním priznané. v podstate blok na pokutu nezaplatenú na mieste je už sám o sebe exekučným titulom (rozhodnutím správneho orgánu) a preto sa už žiadna predžalobná výzva ani upomienka neposiela. Sám postačuje na úspešné vymoženie nezaplatenej pokuty. V prípade, že neuplynula zákonná lehota na jej vymáhanie (ale ako rozumieť uvedenú zákonnú lehotu), zrejme budem musieť zaplatiť dlžnú istinu (pokutu) spolu s trovami exekúcie. V prípade, ak by som konala ústretovo čo zrejme v dnešnej dobe už ani nie je možné a budem s exekútorom spolupracovať, je možné sa s exekútorom dohodnúť aj na znížení trov exekúcie, ale vopred sa chcem ešte poradiť, ako konať pred touto hrôzou. Za ochotu, pomoc a radu vopred ďakujem. Jana. :mee::confused:

pletieš všetko dokopy, ak som správne pochopil jedná sa o "pokutu" za jazdu na čierno v hromadnej doprave? ak áno, nie je to priestupok, nedostala si blokovú pokutu, revízor ani dopravný podnik nie sú správny orgán. Nevzťahuje sa na teba zák. č. 372/1990 Zb. o priestupkoch. Zisti si, čo je exekučným titulom (platobný rozkaz, rozsudok) pre vedenie exekúcie a choď nahliadnuť do exekučného spisu a z odôvodnenia exekučného titulu sa dozvieš viac, alebo ak ti to nebude stačiť, choď si naštudovať spis na súd
Jana7777777
24.06.12,11:08
Áno, je to pokuta v hromadnej doprave, ako som počula vraj exekučná spoločnosť odkupuje nevyplatené pohľadávky a ďalej to vymáha od ľudí, takže Dopravný podnik tu v BA už nemá s tým nič spoločné, je to zrejme najviac pravdepodobné. Ďakujem za odpoveď. Jana.
Jana7777777
24.06.12,11:13
No áno tebe sa ozval exekútor, ale mne nie v tom je ten problém, veď oni majú čas, len aby nabiehali úroky!!! Ďakujem za odpoveď. Jana.
mattto
24.06.12,11:16
Áno, je to pokuta v hromadnej doprave, ako som počula vraj exekučná spoločnosť odkupuje nevyplatené pohľadávky a ďalej to vymáha od ľudí, takže Dopravný podnik tu v BA už nemá s tým nič spoločné, je to zrejme najviac pravdepodobné. Ďakujem za odpoveď. Jana.

je to možné, inkasné spoločnosti zarábajú na istine, úrokoch z omeškania, trovách exekúcie, hlavne keď exekútor a spoločník inkasnej spoločnosti majú rovnaké priezvisko :D vymáhať pohľadávku priznanú súdom možno 10 rokov od právoplatnosti