23denyy
01.04.12,18:40
Poprosím o radu,bola som podať na DÚ DP za priateľa nakoľko je v zahraničí.Od januára do marca bol dobrovoľne nezamestnaný a jedna pani zamestnankyňa na DÚ mi povedala,že musí doložiť aj čestné prehlásenie o tom že bol dobrovoľne nezamestnaný na to úplne iná pani pri ktorej som dávala DP ja mi povedala že to dokladať nemusí.Tak ako teraz?Je to potrebné?
Mila123
01.04.12,16:43
dokladať nemusí, som toho názoru....už keď, nakoniec ako dobrovoľne nezamestnaný mohol mať zdaniteľný príjem......
kn-alka
01.04.12,16:44
Nie je potrebné..... ale ja práve kvôli týmto tetám z DÚ, ktoré sú schopné do krvi sa s tebou pohádať, pre istotu vždy čestné prehlásenie píšem.

Keďže tvoj priateľ tu nie je a nevedel by ho podpísať, nič nedolož, až keď ho vyzvú písomne, čo určite nevyzvú. :)
veronikasad
01.04.12,16:49
Poprosím o radu,bola som podať na DÚ DP za priateľa nakoľko je v zahraničí.Od januára do marca bol dobrovoľne nezamestnaný a jedna pani zamestnankyňa na DÚ mi povedala,že musí doložiť aj čestné prehlásenie o tom že bol dobrovoľne nezamestnaný na to úplne iná pani pri ktorej som dávala DP ja mi povedala že to dokladať nemusí.Tak ako teraz?Je to potrebné?
Načo je potom v DP uvedené

"Vyhlasuje, že všetky údaje uvedené v daňovom priznaní sú právne a úplné" ?

K čomu sa uvádza dátum a podpis daňovníka ...
Žiadne čestné prehlásenie, ani potvrdenie z UP o dobe evidencie neprikladám, DU zatial nikdy nič nereklamoval (dobu evidencie uvádzam v osobitných záznamoch daňovníka).
23denyy
01.04.12,16:50
Tiež si myslím že to nieje treba...zajtra to idem poslať poštou a potom sa uvidí.Ďakujem zatial.
avalik
01.04.12,16:53
ako hladam tak hladam, zakon nevyzaduje cestne prehlasenie o tom, ze danovnik bol nejaku dobu nezamestnany
mila123 vyssie dobre pise, ze aj dobrovolne nezamestnana osoba moze mat prijem, na zaklade ktoreho musi podat DP

tetusiek v takychto pripadoch sa treba opytat podla ktoreho § chcu nieco cestne prehlasovat, resp. dokladovat inym sposobom


PS: a SKNACE v nadpise - co s nim???
23denyy
01.04.12,17:09
No musi sa uvadzat aj ked ma zivnost v zahranici?
Katarina
01.04.12,17:33
SK NACE sa musí uviesť vtedy ak má daňovník príjmy podľa § 6 ods. 1 a 2.
23denyy
01.04.12,17:38
Vdaka