cipitato
01.04.12,20:13
Dobry den,prosim vas o radu,manzel pracuje ako vodic MKD,zamestnavatel mu nevyplaca cestovne nahrady a dlhuje mu uz okolo 10000 €.Na moju urgenciu mi oznamil ze on cest.nahrady nevyplaca nikomu a ze co chcem.Viem ze zo zakona ma manzel na ne narok a ze zamestnavatel si tieto polozky uplatnuje v nakladoch.NEMUSI MAT PODPIS OD MANZELA ZE TIETO DIETY PREVZAL? Ako sa to vlastne uctuje,aky by mal byt postup pri zauctovani diet v zamestnavatelovom uctovnictve dali sme podnet aj na inspektorat prace a nijake porusenie nebolo zistene,diety su zauctovane ako vyplatene aj ked manzel nic nedostal,jeho podpis nikomu nechyba.Uz sme s toho zufali,dakujem vopred.
avalik
02.04.12,06:52
posuvam
Indeed
02.04.12,06:54
Tak nech si vymáha súdne, ak vie DOKÁZAŤ , že diety mu neboli vyplatené .

A prečo neodišiel skorej od takého zamestnavateľa ?
veronikasad
02.04.12,06:56
Dobry den,prosim vas o radu,manzel pracuje ako vodic MKD,zamestnavatel mu nevyplaca cestovne nahrady a dlhuje mu uz okolo 10000 €.Na moju urgenciu mi oznamil ze on cest.nahrady nevyplaca nikomu a ze co chcem.Viem ze zo zakona ma manzel na ne narok a ze zamestnavatel si tieto polozky uplatnuje v nakladoch.NEMUSI MAT PODPIS OD MANZELA ZE TIETO DIETY PREVZAL? Ako sa to vlastne uctuje,aky by mal byt postup pri zauctovani diet v zamestnavatelovom uctovnictve dali sme podnet aj na inspektorat prace a nijake porusenie nebolo zistene,diety su zauctovane ako vyplatene aj ked manzel nic nedostal,jeho podpis nikomu nechyba.Uz sme s toho zufali,dakujem vopred.
Predkladá manžel pravidelne vyúčtovanie pracovnej cesty v zmysle Zákona o cestovných náhradách ?

§ 36
Preddavky na náhrady a vyúčtovanie náhrad


(7) Zamestnanec je povinný do desiatich pracovných dní odo dňa skočenia pracovnej cesty alebo inej skutočnosti zakladajúcej nárok na náhrady podľa tohto zákona predložiť zamestnávateľovi písomné doklady potrebné na vyúčtovanie náhrad a vrátiť nevyúčtovaný preddavok, ak nie je v kolektívnej zmluve, alebo v písomnej dohode so zamestnancom dohodnutá, alebo vo vnútornom predpise zamestnávateľa určená dlhšia doba, najdlhšie však do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola pracovná cesta alebo iná skutočnosť zakladajúca nárok na náhrady skončená.

(8) Zamestnávateľ je povinný do desiatich pracovných dní odo dňa predloženia písomných dokladov vykonať vyúčtovanie pracovnej cesty alebo inej skutočnosti zakladajúcej nárok na náhrady podľa tohto zákona a uspokojiť nároky zamestnanca, ak nie je v kolektívnej zmluve, alebo v písomnej dohode so zamestnancom dohodnutá, alebo vo vnútornom predpise zamestnávateľa určená dlhšia doba, najdlhšie však do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli predložené písomné doklady.
Xanti
02.04.12,06:59
NEMUSI MAT PODPIS OD MANZELA ZE TIETO DIETY PREVZAL? Podpis byť musí, ked prevezme peniaze. Takže zrejme falšovali manželov podpis ked IP nenašiel pochybenie. Ako sa to vlastne uctuje,aky by mal byt postup pri zauctovani diet v zamestnavatelovom uctovnictve dali sme podnet aj na inspektorat prace a nijake porusenie nebolo zistene,diety su zauctovane ako vyplatene aj ked manzel nic nedostal,jeho podpis nikomu nechyba.Uz sme s toho zufali,dakujem vopred.
No treba skúsiť dať trestné oznámenie na nevyplatenie mzdy a časti mzdy, teda cestovných náhrad, a trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za falšovanie dokladov resp. podpisov.
marjankaj
02.04.12,07:06
Tak nech si vymáha súdne, ak vie DOKÁZAŤ , že diety mu neboli vyplatené .

A prečo neodišiel skorej od takého zamestnavateľa ?
Ty si dobrý. To ako má dokazovať? Čestným prehlásením?
Dokazovať musí ten čo ich akože "vyplatil".
Samozrejme treba to dať na súd.
cipitato
02.04.12,07:42
Dakujem za odpovede,ste moja posledna nadej,vyskusam nieco,
marjankaj
02.04.12,07:45
Dakujem za odpovede,ste moja posledna nadej,vyskusam nieco,
Daj to na súd. Ale rátaj s tým, že zamestnávateľ ti bude strpčovať život. Hľadaj si iné zamestnanie.
cipitato
02.04.12,07:46
a teraz ho nuti aby pre neho pracoval na zivnost,vobec nevieme co to obnasa,
Tweety
02.04.12,07:47
a teraz ho nuti aby pre neho pracoval na zivnost,vobec nevieme co to obnasa,
Najprv nech mu vyplatí všetko, čo má. Obnáša to to, že nebude zamestnaný, ale bude pracovať sám pre seba, na seba, za seba. Teda aj platiť odvody.
Xanti
02.04.12,07:50
a teraz ho nuti aby pre neho pracoval na zivnost,vobec nevieme co to obnasa,Pri takom zamestnávateľovi by som na živnosť nešla, tvoj mng. by mu faktúroval za svoje služby a ked už teraz neplatí čo má tak pochybujem, že by mu preplácal faktúry.