Petronellka
02.04.12,08:06
...Súrne by som potrebovala ukážkovú prípravu do ŠKD... Pani vychovávateľky vedeli by ste mi pomôcť??? Ďakujem
brontosaurus
02.04.12,16:55
Počas štúdia od nás žiadali prípravy podľa ich predstáv, počas adaptačného vzdelávania od nás žiadali prípravy podľa predstáv školy, v praxi si píšeme úplne iné prípravy ako od nás žiadali v škole.
Nehovoriac o tom, ak sa rozprávam s kolegami z rôznych iných škôl, tak každá škola má svoj formát príprav a hlavne nie každá škola vyžaduje podrobné prípravy od vychovávateľov.
Potrebujete v príprave mať spracovanú len hlavnú činnosť, alebo všetky činnosti. Niekde žiadajú mať v príprave len hlavnú činnosť, inde aj podrobne rozpísanú aj odpočinkovú a relaxačnú činnosť.

Prikladám odkaz, kde si môžete pozrieť formu prípravy, akú žiadajú od študentov na Pedagogickej a kultúrnej akadémii v Modre:
http://pakamodra.edupage.org/files/PRIPRAVY_v_SKD.doc

Ale ak má niekto spracované podrobné prípravy, tak ako si myslí že by ich mali mať všetci, rád takú prípravu privítam, aspoň sa budem mať čím inšpirovať a porovnať si to s prípravami aké žiadajú na našej škole.
Petronellka
03.04.12,05:41
ja tú prípravu potrebujem mať "tip-top" pretože potrebujem ju ako ukážkovú hodinu k adaptačnému vzdelávaniu... ďakujem za odpoveď :)
brontosaurus
03.04.12,18:16
Aha, čiže ak som to dobre pochopil, vy potrebujete prípravu otvorenej (ukážkovej) hodiny, niektorej z hlavných činností v ŠKD. Ak by som sa pohrabal niekde v počítači, určite by som našiel nejakú prípravu z nejakej otvorenej hodiny.
Ale čo ja viem, a čo som videl, tak každá škola má iné predstavy o tom, ako má vyzerať spracovaná príprava otvorenej hodiny. Ak mi napíšete svoj mail, stačí aj ako súkromnú správu tu na porade, tak sa pohrabem v počítači a pošlem to čo mám.
U nás na škole majú k dispozícii noví kolegovia aj staré prípravy kolegov, čo robili adaptačné vzdelávanie, poskytnú im aj svoje prípravy z adaptačného vzdelávania, aby vedeli ako ich písať a mohli si podľa nich spracovať svoje prípravy. Ja sám keď som končil adaptačné vzdelávanie, kolegyne mi poskytli ich prípravy na každý deň aby som vedel ako by mali vyzerať a keď som končil adaptačné vzdelávanie tak mi poskytli aj viacero príprav kolegýň z otvorených hodín. Preto mi je divné, že vám to vaša uvádzajúca vychovávateľka neposkytla, neusmernila vás v tom ako to má presne vyzerať, akú to má mať formu, koľko strán a nepovedala vám ako presne taká otvorená (ukážková) hodina prebieha.
Ja som si osobne s otvorenou hodinou nerobil veľké starosti. Vybral som si tému čo sa mi páčila z ročného plánu, spracoval si obsah hodiny, pripravil podklady k aktivitám ktoré som chcel s deckami na otvorenej hodine robiť a bolo to. Tak či tak vám musia niečo vytknúť (mne vytkli to, že nie všetky deti mali v triede uterák a tak podobne), ale v svojom okolí nepoznám nikoho, kto by ho neukončil úspešne :-)))
Wewuška Chrvalová
24.04.14,13:02
poslali by ste aj mne ale dve prípravy prosím :( ?? potrebujem ich