Janyke
02.04.12,08:15
Ahoj poradaci, nedavno sa mi podarilo zistit, ze moje osobne udaje boli zneuzite za ucelom prepoistenia do inej poistovne. Podarilo sa mi vypatrat cloveka, ktory to spravil. Spociatku sa priznal ale teraz sa vykruca a hadze to na svojho kolegu. Ja ale viem ze pravda je inde a tak chcem podat trestne oznamenie. Viete mi poradit aky zakon/paragraf mohol byt poruseny v mojom pripade? Islo o zneuzitie mena, adresy, rodneho cisla a sfalsovania podpisu. Je to vlastne taka retazovka, ten clovek pracoval pod inym, ktoreho podpis je na zmluve a este za nich robil dalsi na ktoreho to hadzu ale jeho meno sa nikde nespomina. Mal by som podat trestne oznamenie na obidvoch alebo len an toho, ktory sa mi priznal? Dakujem za kazdu radu
avalik
02.04.12,06:20
podaj trestne oznamenie na neznameho pachatela
Janyke
02.04.12,07:29
Ak viem ako sa clovek vola (aspon priezvisko), kde pracuje, mam na neho telefonne cislo, sms komunikaciu, osobne stretnutia nebolo by vhodnejsie podat trestne oznamenie priamo na meno?
avalik
02.04.12,07:33
Ak viem ako sa clovek vola (aspon priezvisko), kde pracuje, mam na neho telefonne cislo, sms komunikaciu, osobne stretnutia nebolo by vhodnejsie podat trestne oznamenie priamo na meno?

nie, lebo ked mu to nedokazu, tak mozes byt ty obvineny za krive obvinenie
GabiZ
02.04.12,07:43
Ako Dara píše, oznámenie môžeš dať na neznámeho páchateľa s tým, že o skutku napíšeš do oznámenia všetko, čo vieš. Tam môžeš uviesť okolnosti týkajúce sa osoby (osôb), s ktorou si prišiel do styku a následne ohľadom skutku, ktorý sa stal t.j. zmena poisťovne bez tvojho vedomia. Na základe toho budú osoby, ktoré v oznámení uvedieš vypočuté a bude na polícii, či bude z nich niekto aj obvinený alebo nie, či sa vôbec bude jednať o trestný čin a pod.
erzek
13.06.13,15:37
Tak Ti gratulujem ja mám ten istý problém,nás prepoistili celú rodinu.A dávam tresne oznamenie,aj viem kto-kamaratka.