zuduzu
02.04.12,08:45
Ahojte,
sme mladý manželský pár bývajúci na vidieku, kde by sme si chceli založit malú rodinnú farmu (nieco ako ekofarma - zivočíšna aj rastlinná výroba ) na juhovýchodnom Slovensku. Vhodných nehnuteľností je tu v ponuke dosť, máme však klasický problém - nemáme prakticky žiadne vlastné prostriedky na jej kúpu ci prenájom a dom, v ktorom momentálne bývame, je už založený na hypotéku.
Vie mi prosím niekto poradiť, či v súčasnosti u nás existuje spôsob, ako zabezpečiť financovanie takéhoto zámeru pri nulových vlastných prostriedkoch? Existuje nejaký finančný mechanizmus, z ktorého by bolo možné na takéto účely čerpať úver, dotáciu či inú formu nenávratného finančného príspevku. Prípadne, neviete mi poradiť, či existuje spoločnosť, ktorá zvykne investovať aj do takýchto projektov?
Dakujem!
Indeed
02.04.12,06:57
Ja by som chcel založiť autoservis a tiež nemám prostriedky ,

hmm, tak čo s tým urobím ?

Asi si musím nechať zájsť chuť.
khg
02.04.12,09:42
Lutujem ale nie.

Jedine riešenie by bolo realizovať to cez projekty rozvoja vidieka, ale tam je problem ze musite najskôr zaplatit vsetko samy a oni vam potom nejaku percentualnu čast vratia.

Odporučil by som zo 15-20 rokov intenzivne šetriť a ak ten sen neprejde potom si ho zrealizovať