ajacik
08.02.06,20:21
Pozná niekto tento stromček: Enciánový stromček - Solanum rantonetti.
Chcem si ho kúpiť na balkon, len neviem, či sa v nom nebudú držať mušky apod.
durisovad
08.02.06,20:37
Ja encianovy stromcek mam. V lete ho drzim vonku, v zime v zimnej zahrade. Vlani, kde bola invazia milic, bol napadnuty tiez, ale zostrihala som ho a vyrasil nove konariky s listami. Postreky ziadne nepomohli. To znamena, ze nie je voci kadejakym potvoram imunny.
ajacik
10.02.06,18:12
dakujem pekne.

aj ked nie je imúnny, aj tak si ho kúpim. Je veľmi pekný a stojí to za skúšku. ak sa mu bude dariť, tak prilepím aj foto.
ale až v lete :p
jolika
11.02.06,08:24
nebudú - a kvitne na modro celý rok :) máme ho aj my ..
Johanka
11.02.06,10:34
Keď si klikla na túto tému, tak som sa tešila, že to je niečo zo studenej kuchyne:D .
Peterf
25.02.06,11:22
Keď si klikla na túto tému, tak som sa tešila, že to je niečo zo studenej kuchyne:D .

Aj ja milujem syry a aj encian...mnam mnam:D
Bee
12.03.06,14:13
Môj enciánový stromček mal zimný oddych, teraz je v obývačke, rastie ako divý. Pekne ho zastrihávam do tvaru pouličnej lampy. Výhonky, ktoré som odstrihla, sadím do prázdneho črepníka a tiež vyzerajú , že budú rásť ako divé.:) Neviem sa dočkať, kedy bude kvitnúť. :p
kukučka
12.03.06,19:37
Prilepte foto toho stromčeka na zjedenie :D
atramka
12.03.06,20:03
...aj ja mám už 3 roky enciánový stromček, aj ho stále strihám, aj tak rastie ako divý a kvitne mi cez leto vonku drobnými modrými kvietkami so žltým stredom ( prirovnala by som to ku kvetu na zemiakoch), avšak nikdy nebol tak pekný, ako je v katalógoch na objednávanie rastlín, poradí niekto ako ho pestovať, aby bohato a husto zakvitol???
durisovad
12.03.06,21:20
V katalogoch byva vzdy vsetko krajsie ako v skutocnosti. Inak by sme si to asi neobjednali.
Jedina rastlina, ktora bola v katalogu taka ako aj v skutocnosti, bola anjelska truba (datura) od Starkla.
monte
24.03.06,12:30
Datura je krásna ale pozor na ňu, je veľmi jedovatá
renataj
14.09.07,08:04
Já mám tiež Enciánový stromček.Mám ho prvý rok,ale asi som spravila chybu,lebo som ho vysadila von.Je krásny,plný s kvetmi ale teraz neviem čo s ním na zimu.Poradíte?? Ďakujem,dúfam,že sa mi niekto ozve.
pachola
15.09.07,13:30
mám enciánový stromček,ale potrebuje v zime oddych,všetko lístie z neho opadá ,netreba ho veľa polievať a držať v chlade ,vonku ho sadím na jar po mrazoch do voľnej zeme ,dá sa tvarovať strihaním,potom ak si chcete rozmnožiť stačí dať vetvičku do vody,pustí korienky
renataj
16.09.07,16:40
Ak som správne pochopila,enciánový stromček treba na zimu doniesť dnu.Ale čo v tom prípade,ak mám miestnosti len s vykurovaním?Vydrží mi v izbe cez zimu?
atramka
16.09.07,17:18
Já mám tiež Enciánový stromček.Mám ho prvý rok,ale asi som spravila chybu,lebo som ho vysadila von.Je krásny,plný s kvetmi ale teraz neviem čo s ním na zimu.Poradíte?? Ďakujem,dúfam,že sa mi niekto ozve.
...nemôžeš sem prilepiť foto???? Ja mám tiež, ale vo veľkom črepníku, aby sa dal preniesť na zimu do pivnice na prezimovanie - tak ho uchovávam až do jari občas polejem a po mrazoch vynesiem von, avšak má málo kvietkov. Možno ho treba zasadiť rovno do zeme, tak to na jar skúsim a uvidím, či bude bohato kvitnúť.
renataj
20.09.07,05:00
Skúšala som pripojiť foto,ale stále mi vypisuje v angličtine,že foto má inú veľkosť alebo niečo také.neviem,či sa mi to podarí,ale skúšam ešte.
jurisova
09.10.07,08:29
Ja mam encianovy stromcek uz dlhsie, asi tak 7 rokov, vzdy na jar ho vysadzam priamo do zeme na zahrade. Kvitne nadherne od jari az do neskorej jesene. Avsak vzdy pred zimou sa pasujem s rovnakym problemom: ako ho prezimovat? Kazdy rok som ho pracne vykopala zo zeme a dala do miestnosti, ktoru vobec nevykurujeme. Ale je to z roka na rok horsie, pretoze stromcek je uz pomerne velky. Vedel by mi niekto poradit, ci ma skusenost s prezimovanim vonku. Bojim sa, ze mi zmrzne.