Lylinka
02.04.12,12:18
Dobrý deň,

prosím poraďte, lebo tápam. Podpísala som zmluvu o poskytovaní služieb /maklér/ istej realitnej kancelárii. Podnikám, som s.r.o. V zmluve s RK stojí, že súhlasim s exkluzivitou poskytovania svojích služieb a že nebudem vykonávať činnosti ktoré sú predmetom zmluvy pre iné osoby alebo na svoj účet.

V zmluve sa ďalej uvádza, že v prípade ukončenia spolupráce vykonávanej na základe danej zmluvy nesmiem vykonávať obdobnú činnosť na vlastný alebo cudzí účet po dobu 2 rokov od ukončenia spolupráce podľa zmluvy v okruhu pôsobnosti XY realitky. Ďalej že nesmiem použiť kontakty ani iné informácie čo výhody s ktorými som sa stertla u nich.

V prípade porušenia podmienok v zmluve je vysoká pokuta.

CHápem exkluzivite, pokiaľ je človek v danej realitke, aby neposkytoval služby inej, nevynášal info a atď.

Ale v prípade, že s nimi ukončím spoluprácu mi predsa nemôžu zakázať vyakonávať podnikateľskú činnosť....alebo sa mýlim? neviem , či by v takom prípade mali nárok na pokutu, alebo je to len bububu z ich strany v zmluve.

Veľmi pekne ďakujem za radu.

Neplánujem podnikať v oblasti realít, ale človek nikdy nevie, ked bude potrebovať predať byt otec, svokor, setra...
Mareek Dišeek
19.04.14,15:01
Ahoj. Pošli mi tú zmluvu a ja ti poviem, že či je platná. ;)