tina225
02.04.12,14:33
Dobrý deň. Dostala som taký podnikateľský nápad, že: V podstate budem nakupovať určitý tovar na slovensku a v zahraničí ho môžem predávať za drahšie.ale ide teda o voľnú živnosť pretože tovar by som predávala ďalšiemu živnostníkovi(veľkoobchod). ale chcem sa opýtať ak mne slovenská firma predá tovar ona ho musí zdaniť. a ak si ja navyším svoju sumu a prevediem to všetko cez moju fakturu tým padom to musim zdatit aj ja..takze to znamena ze jeden a ten isty tovar sa zdani 2x? alebo ako to funguje? a ak vystavujem faktury do zahranicia v akom jazyku musia byť vystavene? alebo ako mam postupovat? krok po kroku? ďakujem
tina225
02.04.12,13:24
vlastne by islo o tento predmet podnikania:
1) kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),

ako postupovať krok za krokom? dakujem velmi pekne...:)
avalik
02.04.12,13:51
ako postupovat krok za krokom? ... by bol dobry nazov knihy ... nie je mozne na par riadkoch zodpovedat tak siroku otazku

odporucam preluskat poradu pomocou vyhladavania alebo precitat zadane otazky http://www.porada.sk/f63-zaciatky-podnikania-ako-na-to.html

dalej sa skontaktovat s uctovnickou v tvojom okoli a ta ti vysvetli napr. aj podrobnosti fakturacie ... ale ako pozeram do tvojho profilu "účtovník, samostatný účtovník, iná manažérska pozícia" tak som z toho :eek:
tina225
03.04.12,09:17
coze? kde mam v profile napisané učtovník???...este som sa na tejto stranke velmi nezorientovala...ale neviem otom zeby som tam nieco take mala.
ale v kazdom pripade dakujem za rady...:)
tina225
03.04.12,09:22
uz som to nasla...a zmenila si to...neviem co za blbost som tam mala :)