Bowman
02.04.12,14:42
Prosim Vas coho sa tykaju tie dve moznosti, ktore som vyznacil cervenym?
Dakujem Vam velmi pekne za pomoc!



Vec: Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov

právnickej osoby



Na základe § 49 ods. 3 písm. */a), */b) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov oznamujeme, že za zdaňovacie obdobie 2011 sa lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby podľa ods. 2 predlžuje do ........................




(daňovník uvedie novú lehotu – vždy koniec príslušného kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové
priznanie a zaplatí daň, a to */30.4., alebo 31.5., alebo 30.6.2012, */30.4., alebo 31.5., alebo 30.6.,
alebo 31.7., alebo 31.8., alebo 30.9. 2012, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov
v zahraničí.

Súčasťou príjmov *sú / *nie sú príjmy zo zdrojov v zahraničí.
veronikasad
02.04.12,12:45
Ak si živnostník, máš zlé tlačivo ...
Bowman
02.04.12,12:47
Potrebujem aj pre zivnost aj pre sro, mam obidve.

Tato moznost je vsak na zaskrtnutie v oboch tlacivach...
veronikasad
02.04.12,12:51
Máš príjmy zo zdrojov v zahraničí ?

(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu132a).
Bowman
02.04.12,12:54
Dakujem pekne Veronika!

Na zivnosti nemam prijmy zo zahranicia, cize tam by som mal preskrtnut b)
Na sro mam prijmy zo zahranicia, cize tam by som mal preskrtnut a)

Rozumiem spravne?
veronikasad
02.04.12,12:56
Dakujem pekne Veronika!

Na zivnosti nemam prijmy zo zahranicia, cize tam by som mal preskrtnut b)
Na sro mam prijmy zo zahranicia, cize tam by som mal preskrtnut a)

Rozumiem spravne?
presne naopak. Ak máš príjmy zo zahraničia - predlžuje sa lehota o 6 mesiacov, keď nemáš - o tri mesiace
Teraz čítam - ty preškrtávaš, tak je to správne ...
Bowman
02.04.12,13:03
Dakujem Veronika!