tomino77
02.04.12,14:57
Zdravim, som kratko pred ziskanim dotacie na zacatie podnikania z UPSVaR. Budem podnikat ako szco v oblasti stavebnictva (pripravne a dokoncovacie stav. prace). Rad by som sa tu poradil a ujasnil si nejake otazky. Predpokladam cca 12 vystav. fa + PD, niekolko prijatych fa, prijem mat. tvorenie zasob, zamestnancov nebudem mat, naradie prevazne do 1700,- Eur, cize vsetko do spotreby (nebudem evidovat ako hmot. maj. ???). Okres Humenne, mam Obchod. akademiu, kde sme brali aj JU.

1. zaujima ma ci po absolvovani kurzu JU budem schopny samostatne viest JU, prevazne len zakladne pripady. Pripadne s cim si nebudem vediet rady, opytam sa tu.

2. kolko cca stoji externa uctovnicka v HE a okoli?

3. nemusim to viest na PC? mozem len pisomne do uctov. knih? ak by som viedol JU na PC staci mi aj demoverzia? napr. Alfa plus je mozne pouzivat s obmedzenim aj legalne.


Dakujem pekne za odpovede. :-)
ego.mc
02.04.12,18:31
1. Na to si naozaj musíte odpovedať sám. ;)
2. Skúste sa povyzvedať u svojich známych.
3. Nemusíte používať PC. Mala by stačiť aj demoverzia.
tomino77
03.04.12,13:09
Na 1. ot. by som poprosil odpovedat niekoho, kto uz absolvoval kurz JU a bud si vedie uctovnictvo sam pre seba alebo pre ine FO, PO.
IVEB
03.04.12,16:37
Ja som absolvovala kurz JU ešte pred desiatimi rokmi , ale to som už niečo z toho JÚ vedela. Ak nemáš ani poňatia o JÚ , kurz Ti síce pomôže ,ale nie tak , že po ňom sadneš a začneš účtovať. Najlepšou školou je samozrejme prax a štúdium a štúdium. Robím JÚ pre manžela už roky a aj známym.Po čase som sa zamerala na mzdy a v súčasnosti je to už podvojné účtovníctvo. Ale všetko je to hlavne o praxi a o ochote pomôcť. Veľa šťastia.