mano660
02.04.12,17:25
Dobry den. Zašle mi UP vyradenie z evidencie na adresu môjho budeceho zamestnavatela?
Tweety
02.04.12,15:26
Nie, na domovskú adresu.
mano660
02.04.12,15:28
A ešte jedna otazočka. Oni su povinny mi to vyradenie poslať poštou? Lebo ked som sa pracovničky pytal tak mi povedala že si po to musim prisť osobne. že oni to neposielaju
Tweety
02.04.12,15:30
A ešte jedna otazočka. Oni su povinny mi to vyradenie poslať poštou? Lebo ked som sa pracovničky pytal tak mi povedala že si po to musim prisť osobne. že oni to neposielaju
Tak, ako zasielajú oznámenie o zaradení, o výške podpory, tak zasielajú aj o vyradení.
mano660
02.04.12,15:36
A mohol by som od uradu pytať niečo take ako predbežne info pre zamestnavatela?
Lebo od 12.4. mam nastupiť do zamesnania a zamestnavatel mi poslal tlačivo pre UP.že to tam mam odniesť že oni mi maju dať papier že ma vyradia k tomu dnu.A pri nastupe to zamestnavatelovy odovzdam.
Môžu mi vlastne niečo take z UP dať?
Indeed
02.04.12,15:42
A mohol by som od uradu pytať niečo take ako predbežne info pre zamestnavatela?
Lebo od 12.4. mam nastupiť do zamesnania a zamestnavatel mi poslal tlačivo pre UP.že to tam mam odniesť že oni mi maju dať papier že ma vyradia k tomu dnu.A pri nastupe to zamestnavatelovy odovzdam.
Môžu mi vlastne niečo take z UP dať?
Nepomože tam nosiť žiadný predbežný súhlas zamestnavateĺa,

jednoducho preto,že zamerom každej vlády je znižovať nezamestnanosť, a jednou z uloh UP, je vyraďovať uchádzačov z evidencie a takto naplńovať tento vytýčený cieĺ

A druhý dovod je ,že hlúpe tety , čo tam pracujú chcú byť "kryté" a mať nejakú pracovnú náplň a tak budu posielať pozvánky do zamestnania aj do takých firiem , kde nemá zmysel sa zamestnať.

A budú posielať tie pozvánky aj 3x do týždňa.

zabrániť tomu sa dá iba tak,že NIKDY sa netreba isť registrovať na UP,lebo to nemá žiaden ale žiaden zmysel.
Katy a R
02.04.12,15:47
A mohol by som od uradu pytať niečo take ako predbežne info pre zamestnavatela?
Lebo od 12.4. mam nastupiť do zamesnania a zamestnavatel mi poslal tlačivo pre UP.že to tam mam odniesť že oni mi maju dať papier že ma vyradia k tomu dnu.A pri nastupe to zamestnavatelovy odovzdam.
Môžu mi vlastne niečo take z UP dať?

myslím, že práve preto ti povedala, že máš prísť osobne - lebo sú povinní ti to poslať poštou - len to trvá dlhšie . Väčšinou si všetci prídu prevziať - pretože to zamestnávateľ potrebuje skôr ;)
mano660
02.04.12,15:50
Ale ja si to nebudem môcť osobne prisť prevziať lebo ja už budem v robote a akôr ako o 9 tyždnou sa z tam odial nevratim.
A svojich blizkych nechcem zatažovať aby mi tam po to chodili.
Ja si myslim že oni mi môžu dať papier že ma vtedy vyradia a ja to môžem spokojne odniesť zamestnavatelovy.
či?
arizona
02.04.12,15:54
Ale ja si to nebudem môcť osobne prisť prevziať lebo ja už budem v robote a akôr ako o 9 tyždnou sa z tam odial nevratim.
A svojich blizkych nechcem zatažovať aby mi tam po to chodili.
Ja si myslim že oni mi môžu dať papier že ma vtedy vyradia a ja to môžem spokojne odniesť zamestnavatelovy.
či?
Tak si vybav na poste,aby ti to zatial podrzali,alebo napis niekomu plnu moc. Lebo UP, ak si to u nich neprevezmes, tak ti to poslu doporucene k tvojim rukam.
U nas to postarky nechcu odovzdat ani rodine,jedine do ruk prijmatela. Mne nedali ani synove :-/
mano660
02.04.12,16:05
Ja nechapem prečo maju problem mi ten papier dať skôr. Ved som im dal papier že na 100% nastupujem do zamestnania.
A viem že môj zamestnavatel toto potvrdenie bude potrebovať čo najskôr.
Mila123
02.04.12,16:12
Ja nechapem prečo maju problem mi ten papier dať skôr. Ved som im dal papier že na 100% nastupujem do zamestnania.
A viem že môj zamestnavatel toto potvrdenie bude potrebovať čo najskôr.
som nepochopila na čo je vyradenie Tvojmu budúcemu zamestnávateľovi?
mano660
02.04.12,16:22
Lebo ja budem štatny zamestnanec a oni tam potrebuju hocijakee veci, aj take o ktorych si myslim že su zbytočne :)
Katy a R
02.04.12,16:58
vieš - majú svoje termíny ..