Monika C.
02.04.12,19:27
Poradáci poradili by ste mi. SZČO uznaná invalidita viac ako 70 % ale spätne 2 roky do zadu. Platiť by mala ZP 23,79 € a SP 92,27 € dúfam, že správne a otázka nevrátia jej zo ZP aj SP späť čo zaplatila za tie 2 roky ako u zamestnancov ?
veronikasad
02.04.12,17:30
Monika, treba podať opravné RZZP za rok 2010 - preplatok zdr.poistenia mu vrátia.
Odovzdala v ZP Rozhodnutie SP o priznaní invalidity ? Ak ano, za rok 2011 jej už urobia RZZP s nižšími preddavkami. Informuj sa na pobočke, či preplatok budú považovať za preplatok z RZZP (vtedy jej ho vrátia zdanený), alebo preddavky zaplatené bez právneho dôvodu - o vrátenie ktorých treba žiadať samostatným listom.
Monika C.
02.04.12,17:35
Ďakujem Veronika a Katka rozhodnutie dostala len piatok zato sa pýtam vlastne tam musí ona zájsť keď je ona SZČO nie ja - som len jej ekonómkou a vlastne aj požiadia o vrátenie.
veronikasad
02.04.12,17:39
Ďakujem Veronika a Katka rozhodnutie dostala len piatok zato sa pýtam vlastne tam musí ona zájsť keď je ona SZČO nie ja - som len jej ekonómkou a vlastne aj požiadia o vrátenie.
Monika, musí isť osobne (alebo poslať poštou, ak nemáte pobočku) nahlásiť zmenu a odniesť to rozhodnutie zo SP.
Čo sa týka vrátenia preplatkov a spôsobu zúčtovania, to asi budeš musieť riešiť ty ako ekonomka - možno by bolo dobré isť tam so SZČO spolu.
Zmena nastane aj pri platení preddavkov - nebude platiť v polovičnej výške z minima, ale len zo skutočnej sumy, ktorá jej vyšla v RZZP za rok 2010.
Katy a R
02.04.12,17:40
záleží aj, na akú pracovníčku natrafí ??
Monika C.
02.04.12,17:53
Ďakujem pekne Veronika a Katka asi pôjdem s ňou takto bude najlepšie . Prajem Vám pekný večer.
Muška
02.04.12,18:03
...... SP 92,27 € dúfam, že správne a otázka nevrátia jej zo ZP aj SP späť čo zaplatila za tie 2 roky ako u zamestnancov ?

Moni, a prečo do SP 92,27 ??