hornak.ebsr
02.04.12,20:01
Dobrý deň,

zaujíma ma či internetový ekonomický systém HUMANET niekto používa.

Ak áno používate všetky agendy v plnej miere alebo iba niečo ? (JÚ, PÚ, MZDY)
Vyhovujú Vám výstupy a funkcionalita ?
Vstupujú Vám do systému aj klienti (účtovné jednotky) ?
Dokáže to napr. tlačiť daňové priznania, súhrnné výkazy a pod. na originálne tlačivá DRSR ?

Začíname ho testovať ale vyzerá to fakt ako riešenie iba pre malé firmičky.
Som zvedavý hlavne na názor účtovníkov, ktorý už prešli pár účtovných softvérov...

Budem rád za každý príspevok

Ďakujem
hornak.ebsr
04.04.12,05:50
Vážne to niekto nepoužívate ?
mitkey
05.04.12,05:05
Tiež ma to zaujíma. Nikto z tých 1622 udávaných užívateľov sa neozve ?
Viera
30.01.13,12:14
Aké skúsenosti máte s on-line účtovným programom Humanet ?
spit1
27.11.13,10:18
Ja pouzivam najma PU, pre 2 db aj JU a pre takmer vsetky aj mzdy. Pouzivam ho plne aktivne od roku 2011.
Vystupy a funkcionalita mi vyhovuju, vyborne je hlavne automaticke zauctovanie pomocou predkontacii (nie je nutne pouzivat, ale je to velmi efektivne), pripadne pouzitie predkontacia + rozuctovanie (napr. stravne listky).
Vie to robit danove priznania aj vykazy. Vizual danovych priznani a vykazov je zhodny s originalnymi tlacivami a pohodlne sa to tam vyplna (vratane poznamok k uctovnej zavierke). Vsetko sa da vytlacit alebo exportovat do XML pre eDane. Ja vyuzivam export do XML a podavam cez eDane so zarucenym elektronickym podpisom.
Co sa tyka velkosti firiem, tak pri rucnom uctovani zadavanim stale jednotlivych uctov je to pomalsie ako v klasickej aplikacii, ale pri pouzivani predkontacii je rychlejsia praca v Humanete v porovnani s klasickou aplikaciou. Samozrejme nie je nutne vytvarat predkontacie uplne na vsetko, ale na caste pripady to zmysel ma a pri obcasnych odchylkach zmenite len jeden ucet. Predkontacie a predkontacie spolu s rozuctovanim dokazu pripravit neobmedzene mnozstvo uctovnych predpisov, ktore su v pripade potreby plne editovatelne. Pouzivanie predkontacii prispieva k velkemu urychleniu aj pri pouzivani fakturacie, skladu a majetku. Predkontacie podporuju aj "dynamicke" hodnoty (napr. ucet, stredisko a dalsie ciselniky nemusia byt zadane konkretne, ale mozu byt dynamicky preberane z ciselneho radu alebo z toho co nazyvaju Specifikacia uctovania dokladov). Vdaka moznosti dynamickych hodnot nie je potrebne mat vela predkontacii, kedze jedna predkontacia sa da vyuzit na viacero pripadov.

Moji zakaznici maju pristup do systemu tiez. Ja pripravim predkontacie (resp. pripravil som raz, pre nove databazy ich len naimportujem z inej databazy z ktorej urobim ich export a doplnim len niektore specificke pre konkretnu firmu), ktore nastavim pre sklady (v pripade potreby aj len pre konkretne skladove karty) a pre cennik. Zakaznik si sam urobi fakturu (pripadne ine doklady fakturacie) a zauctovanie prebehne vdaka predkontaciam automaticky. Ja vykonam len kontrolu. Este sa mi nestalo, ze by som taketo pripady musel doupravit.
Kajka11
16.01.14,11:17
Dobry den,chcela by som ozivit tuto temu.Zacala som podnikat a potrebujem spolahlivy uctovny program.Na internete som narazila na Humanet a rada yb som poznala vase realne skusenosti.Este upresnim,ze sa jedna o s.r.o. takze mam na mysli podvojne uctovnictvo
Infini
20.01.14,08:42
Ahoj,pouzivam online uctovny program Humanet,neviem co konkretne by ta zaujimalo
Vogl
12.02.14,10:45
tiež využívam Humanet vo firme,pre mňa hlavná výhoda,že môžem fungovať na cestách online a nemusím zo sebou voziť notebook s nainštalovaným ekonomickým softwarom
Kajka11
18.02.14,09:54
hlavne ma zaujima platba za vyuzivanie programu.Ako som pochopila cena je urcena podla mnozstva zauctovanych poloziek.Ide mi o to ci je to dlhodobo vyhodnejsie ako napriklad Pohoda?
Infini
18.02.14,17:11
Ano,platite az po skonceni mesiaca a cena je zavisla od velkosti vasho uctovnictva.Na ich stranke mate prepocet,tak si mozte skusit kolko by to priamo pre vase uctovnictvo vychadzalo
Kajka11
19.02.14,19:05
dakujem,nebolo mi to uplne jasne.Inak sa mi tento program celkom pozdava podla toho co som sa docitala
VcelkaMaja
04.03.14,06:17
Humanet je riadny účtovný program a jeho súčasťou je aj daňové priznanie. Máš možnosť si ho vyskúšať na plnohodnotnej demoške.
Vogl
05.03.14,10:12
presne tak,danove priznanie si v nom vytvoris,ma vsetky funkcie ako ostatne uctovne programy a je fakt,ze za skusku nic nedas
Ewikk
25.03.14,08:33
kvoli tejto sialenej vstupnej investicii som aj ja radsej zvolila Humanet
Sykorkaa
26.03.14,07:51
na druhej strane ked sa plati za zauctovane polozky,pri vacsom objeme nevychadza Humanet prilis draho?
Infini
26.03.14,12:47
mozte si to prepocitat na zaklade objemu vasho uctovnictva priamo na ich stranke.Pre mna konkretne to zatial vychadza najprijatelnejsie
Kajka11
26.03.14,13:10
Dakujem za rady,odskusane a velka spokojnost.Nemam nejake zlozite uctovnictvo (http://www.porada.sk/uctovnictvo#__AUTOKW),takze ani odskusanie programu nebolo nejake narocne.Este raz dakujem
Heliox
05.05.14,05:54
celkovo to vychádza výhodnejšie ako platiť na začiatku drahú licenciu.Spojenie účtovníctva a personalistiky do jedného programu je výborná služba
Vogl
18.06.14,18:49
nemas vobec za co.Rad pomozem ak sa da :)
Vogl
18.06.14,18:54
v jednoduchosti povedane to funguje,ze platis iba za to co realne kazdy mesiac pouzijes.Bud polozky v uctovnictve,alebo v personalistike.Na ich stranke je kalkulacka,kde si svoje priblizne naklady jednoducho mozes vypocitat
Natalka45
30.07.14,06:47
Dakujem po odskusani Humanetu v jeho pouzivani pokracujem ako riadny uzivatel.Netrvalo ani velmi dlho pokial clovek pochopi pouzivanie tych najzakladnejsich a pre mna najpotrebnejsich funkcii
Vogl
07.08.14,07:43
som rad,ze sme pomohli a hlavne ze si spokojna.Chce to len trocha casu sa s tymto programom naucit pracovat.Neustale ho vylepsuje ako sledujem takze by to malo byt do buducne stale lepsie a jednoduchsie
Natalka45
07.08.14,08:02
dakujem este raz za pomoc
Infini
10.08.14,08:42
pristup je vyborny,pokial sa nezabuda na bezpecnost.Predsalen sa pracuje s dost dovernymi informaciami
VcelkaMaja
12.08.14,15:29
Podľa informácie na ich stránke je humanet bezpečný ako internetové bankovníctvo. A pokiaľ viem, Sociálna poisťovňa, Finančná správa, Zdravotné poisťovne tiež pracujú cez internet.
Infini
13.08.14,08:34
myslel som skor verejne pripojenie k internetu alebo ukladanie hesiel,nepochybujem,ze je program dostatocne zabezpeceny.Inak by som ho nevyuzival :)
Sitak
14.08.14,11:38
myslel som skor verejne pripojenie k internetu alebo ukladanie hesiel,nepochybujem,ze je program dostatocne zabezpeceny.Inak by som ho nevyuzival :)
Natalka45
14.08.14,11:46
o bezpecnost sa nejako neobavam,ale je fakt,ze k uctu nemaju pristup ine osoby
Sitak
14.08.14,11:54
tak u vas je to trocha jednoduchsie,ale tiez sa nejako neobavam
Natalka45
18.08.14,07:40
prave preto sa neobavam absolutne o zneuzitie.Zabezpecenie maju zvladnute,to uz v dnesnej dobe nie je problem
Redder
18.08.14,11:32
ako to funguje pri vacsom objeme faktur? Stale plati ten isty prepocet?
Vogl
18.08.14,15:30
mal by stale platiti ten isty prepocet ako maju na stranke,neviem co si ma clovek predstavit pod velkym objemom :)
Redder
18.08.14,15:32
cca 200 zauctovanych poloziek mesacne som mal na mysli
Vogl
18.08.14,15:34
uctujeme polovicu a nezda sa mi,ze by to bola prilis vysoka cena za pouzivanie
Mirka.m
19.09.14,06:55
no ja zacinam tuto temu pozorne sledovat pretoze sa budem musiet do konca roka rozhodnut pre zmenu programu.. Kross ma vytocil a idem hladat nejaku novu ale lepsiu alternativu...
Vogl
21.09.14,11:43
najlepsi prinos pre zakaznika ma hlavne v tom ze nie je potrebna ziadna instalacia zdlhava a a ni jeho aktualizacia ako je to napr pri Microsofte :/
Redder
21.09.14,15:32
ved ano ked si to clovek prepocita tak ta cena je OK.. maju tam aj skusobnu verziu tak si ju nahodim aby som sa do toho dostal kedze mam par eshopov a viacej FA s malymi polozkami
dusanko10
30.09.14,10:33
ja používav www.humanet.sk/ v nasej firme. Ucil som sa v tom nieco na kurze. kedy som este pouzíval windows. teraz som presedlal na linux a ide mi to aj tam aj na vsetkých devicoch takze nemám dovod menit soft. :)