janulka88
02.04.12,20:51
Ahojte,
prosím vás o radu.
Ak živnostník má miesto živnosti v Prešove, ale väčšina zákazok sa mu naskytla v Bratislave, môže si to dávať do nákladov? cesta, náklady na stretnutia s klietmi a pod?avšak dostál dotáciu z ÚPSVaR!
Ako je s tým??

Vopred všetkým ďakujem..:)
veronikasad
02.04.12,18:52
Ako súvisí dotácia s nákladmi, na ktoré sa pýtaš ?
janulka88
02.04.12,18:59
Ten komu robím to účto, tak vravel, že na úrade mu povedali, že tieto peniaze môže minúť len na východe, teda všetky náklady s tým súvisiace musia byť z východného slovenska... Môj názor: veľmi sa mi to nezdá, veď miestom živnosti sa nezaväzujem, že to bude vykonávať presne v tom danom meste, môžem to predsa vykonávať v rámci SR,nie?
veronikasad
02.04.12,19:03
Ten komu robím to účto, tak vravel, že na úrade mu povedali, že tieto peniaze môže minúť len na východe, teda všetky náklady s tým súvisiace musia byť z východného slovenska... Môj názor: veľmi sa mi to nezdá, veď miestom živnosti sa nezaväzujem, že to bude vykonávať presne v tom danom meste, môžem to predsa vykonávať v rámci SR,nie?
moc ti nerozumiem o čom píšeš. Diety, paušálne náhrady pri prac.cestách sa predsa nepreplácajú z dotácie. A ak má v podn.pláne nejaké zariadenie - to si predsa môže objednať cez net aj z druhého konca republiky.

V akej oblasti podniká ?
janulka88
02.04.12,19:08
On sa vlastne celý čas zdržiava v BA. Robí v oblasti architéktúry, navrhuje domy....Keďže absolvuje stretnutia s klientmi, som mu vravela, že náklady na stretnutie s klientmi by som mu tam mohla dať, nech si necháva účtenky. On na to že si to neokladá, lebo tak mu povedali na úrade ako som vyššie napísala...Čo všetko mu tam môžem zarátať?
Ďakujem
pavol54
02.04.12,19:51
Nech ti najprv ukáže schválené náklady na ktoré bude čerpať dotáciu, myslieť je jedna vec a vedieť je druhá. ona mu povedala ale nenapísala.