VladinoM
09.02.06,06:09
Dobrý deň, potrebovala by som radu, či nevie niekto poradiť, ide o túto vec: dvaja ľudia sa dohodli, že urobia združenie, jeden je fyzická osoba /ďalej len osoba A/- živnostník účtujúci v JU, druhá osoba je občan českej republiky /osoba B/, ktorý nepodniká ani v čechách, ani na slovensku, medzi sebou sa dohodli, že účtovníctvo združenia bude vedené na osobu A, ktorá má ešte aj vlastné podnikateľské aktivity. moja otázka znie: vyplývajú osobe B, tým že je v združení nejaké povinnosti:napr. prihlásiť sa na podnikanie - otvoriť si živnosť, prihlásiť sa na nejaký úrad, atď.? podotýkam, že združenie chcú založiť na Slovensku. privítam aj rady, kde by som sa o tom bližšie dočítala. z

a všetky nápady a rady vopred veľmi pekne ďakujem. andrea
VladinoM
09.02.06,05:11
dúfam, že som to zaradila do správnej porady, ak nie, poraďte kam to dať.
renča1
09.02.06,05:55
český občan by si mal založiť živnosť na slovensku a musí mať v živn.liste uvedenú tú istú živnosť , ako slov.živnostník. Ak je slov.živnostník platca dph, tak český živn.je povinný sa zareg.tiež ako platca dph. Chod do JÚ a daj si vyhľadať združenie FO je tu toho veľa popísaného skúsim ti priložiť nejaký ten link:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=13185&highlight=zdru%BEenie