ondro.i
03.04.12,07:46
Dobrý den,
prosim o radu, objednával som si tovar a pri vyplnaní mojich faktúračných údajov som tam neuviedol celé obchodné meno živnostníka "Jožko Mrkvička- Zelenina", ale iba Jožko Mrkvička (neuvedomil som si to). Myslíte že je to veľký problém? Môžem si dať takú faktúru do nákladov?
Zita5
03.04.12,06:01
Na faktúrach by sa mal uvádzať celý obchodný názov vrátane identifikačných údajov, pokiaľ sa jedná o fa pre podnikateľskú činnosť. Takže odporúčam dať faktúru prepracovať
ondro.i
03.04.12,11:31
Ok tak to prepracujem, kedže to bola moja chyba. Ale zaujimalo by ma ešte, že ak ja vystavim dobre faktúru ale oni mi dajú neuplný výdavkový doklad, alebo chybne vyplnený šek (alebo niečo podobné ako som uviedol v mojom prvom dotaze), ale peniaze mi aj tak prídu, či aj to im mám dať prepracovať, ved to už nieje moja chyba nie?
martina0203
03.04.12,12:13
každý doklad by mal byť úplný, tak ak sa dá, tak asi aj to....... ale oni to spravili na základe tvojich dokladov nie????
ondro.i
03.04.12,12:22
každý doklad by mal byť úplný, tak ak sa dá, tak asi aj to....... ale oni to spravili na základe tvojich dokladov nie????

ako v tom prvom pripade hej, to spravili na základe mojich dokladov, to musím napraviť teda. A ten druhý prípad bola len hypotetická otázka, pre budúcnosť, že či sa mám s tým zaoberať, že oni spravili chybu vo vyplnaní aj ked som im ja zadal dobré údaje, lebo ak z toho nebudem mať problem, tak na čo to riešiť, či?
martina0203
03.04.12,16:17
myslím, že to je ich povinnosť..... ale upozorniť ich môžeš, ale to je len moja úvaha....