kamka5
03.04.12,08:13
Dobry den.Mam 52 rokov od septembra 2011 som bola na PN,ktoru som poberala cca 190 eur.Od 1.2.2012 som dostala vypoved,som evidovana na UP,narok na podporu mi nevznikol,lebo posledne roky som bohuzial pracovala povacsinou na dohodu.Od 3.2.2012 som isla v ochrannej dobe na PN,za ktoru som mala 155.70 eur.Poziadala som si o Davku v hmotnej nudzi,nakolko som rozvedena,zijem sama vo vlastnom 2-izbovom byte a nemam ziaden iny prijem.Vsetky potrebne potvrdenia som doniesla na urad a dnes mi SMS oznamili,ze mi nic nepriznavaju,lebo vyska PN 155.70 je vyssia ako davka v HN.Chcem sa opytat,ci tento postup je spravny.Som po tazkej operacii a 10.4. mam nastupit na kupelnu liecbu.Na ich tlacive je upozornenie,ze ked je klient v HN,ma doniest potvrdenie a nebude platit dan z ubytovania a za osetrovaci den,co cini spolu za cely pobyt 55eur.Ani toto potvrdenie mi na nasom urade nechceli vydat...a povedali mi ze mam sa zastavit po skonceni PN na nove prehodnotenie.Vypocitali mi ze ked budem uplne bez prijmu tak dostanem spolu aj s prispevkom na byvanie 118.30.Som z toho zhrozena ako budem fungovat dalej,v mojom veku si tazko pracu najdem.Dakujem za Vasu skoru odpoved,ci je postup uradu spravny a nemam na nic narok.
Xanti
03.04.12,06:29
Bohužial,
ale postup UP a výpočet dávky v hmotnej núdzi je správny.
Dávka v hmotnej núdzi nemá umožniť žiť, ale len prežívať. :(
noki123
14.04.12,23:09
presne tak
myara
15.04.12,05:35
taketo prispevky su obycajny spam