panslav
03.04.12,13:09
Dobry den, mam taky podniaktelsky napad, ku ktoremu by som potreboval luxusnejsie auto, jazdene stoji povecme 10 000 az 15 000, ktore by som chel zobrat na leasing.
Len neviem ci by to podnikanie islo. Chcem sa opytat co mi hrozi, ak by som casom prestal splacat leasing ? Zoberu mi auto a bude vsetko vybavene ? Budem zapisany do toho registra dlznikov a nedostanem uz nikdy uver ?
Vdaka za info.
zamborskyjan
03.04.12,11:58
Dobrý deň, na vašu otázku chcem reagovať nasledovne :jedná sa o finančný prenájom motorového vozidla, ktorý obyčajne sa uzatvára na dobu 36 mesiacov. V leasingu auta ide o to, že sa musí zaplatiť tzv.akontácia, ktorej výška býva rozna .Udáva sa v %. Po tom nasledujú mesačné splátky.Treba si dobre preštudovať podmienky LZ. Najprv by ste sa mohli dohodnúť s LS na iných ,menších splátkach. V druho m rade ide o predčasne ukončenie LZ , ktoré má za následok to, že by ste prišli jednak o akontáciu a splátky a navyše by ste museli zaplatiť náklady LS , ktoré lesingová spoločnosť by mala spojené s predčasným ukončením LZ. O auto by ste prišli.