tinkas
03.04.12,13:57
ahojte...zamestnanec mi poslal "žiadosť o ošetrovné I. aj II. diel.....I. diel vyplním uplne dole - potvrdenie zamestnávateľa a pošlem do SP....II.diel - potvrdenie o skončení...túto časť si nemal nechať zamestnanec a po ukončení OCR mi ho doniesť? ja by som ho potom potvrdila a opäť zaslala na SP?? Je potrebné zaslať aj potvrdenie na určenie nemocenského alebo tieto tlačiva už nie sú potrebne?
tinkas
03.04.12,17:30
posúvam...
Katy a R
03.04.12,17:54
posúvam...
nemusíš podľa mňa na dva-krát ;) - pošli naraz.
Inak by si to mal riešiť v SP asi sám :confused:.. ale tak či tak musíš o tom vedieť :) http://www.socpoist.sk/uplatnenie-naroku--fnw/1294s#uplatnenie-naroku
drobeceva
04.04.12,05:10
ahojte...zamestnanec mi poslal "žiadosť o ošetrovné I. aj II. diel.....I. diel vyplním uplne dole - potvrdenie zamestnávateľa a pošlem do SP....II.diel - potvrdenie o skončení...túto časť si nemal nechať zamestnanec a po ukončení OCR mi ho doniesť? ja by som ho potom potvrdila a opäť zaslala na SP?? Je potrebné zaslať aj potvrdenie na určenie nemocenského alebo tieto tlačiva už nie sú potrebne?

tinka-urob si kópiu OČR /potrebuješ to pri nahrávaní miezd/ a komplet celú OČR postúp na SP-od prvého dňa je sociálnou poisťovňou vyplácaná. Nezabudni na ZP nahlásiť začiatok a koniec.
Ak by OČR trvala viac ako 10 dní, dávaš prerušenie na SP
tinkas
04.04.12,06:00
dakujem Vám...ale v tom prípade musím poslať to tlačivo az po ukonční OCR? kedže sa tlačiva II. sú informácie o nástupe do práce??
drobeceva
04.04.12,06:01
dakujem Vám...ale v tom prípade musím poslať to tlačivo az po ukonční OCR? kedže sa tlačiva II. sú informácie o nástupe do práce??
ak už máš od lekára aj ukončenie OČR, tak môžeš zaslať
tinkas
04.04.12,06:09
ešte by som Vás poprosila o vysvetlenie...čo treba vyplniť na II.diel "zamestnanec mal v obodí prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavaci základ na platenie poistnéo na NP v dňoch....." ??? trochu to nechápem
drobeceva
04.04.12,06:13
ešte by som Vás poprosila o vysvetlenie...čo treba vyplniť na II.diel "zamestnanec mal v obodí prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavaci základ na platenie poistnéo na NP v dňoch....." ??? trochu to nechápem

tinka, toto ja nevypĺňam a ani nikto to nepýtal odo mňa dodatočne doplniť