Libi
09.02.06,06:53
Nedeľa je dňom pracovného pokoja a podľa zákona o štátnych sviatkoch je deň pracovného pokoja sviatok. Nejaký iný názor?
Barbara
09.02.06,06:16
Nedeľa je dňom pracovného pokoja a podľa zákona o štátnych sviatkoch je deň pracovného pokoja sviatok. Nejaký iný názor?



Presne je to tak. Keď na nedeľu padne nejaký štátny sviatok, tak v nedeľu je sviatok a keď padne na sobotu , tak je sviatok v sobotu. :D :D



jéééééého, ja už mám 1 porada bodík!!!!!! díky díky díky
a ešteraz díky Vám. ;) ;) :D :D :p :p
Maňaska
09.02.06,06:28
Nedeľa je dňom pracovného pokoja a podľa zákona o štátnych sviatkoch je deň pracovného pokoja sviatok. Nejaký iný názor?

Ja by som to preformulovala. Nie deň pracovného pokoja je sviatok, ale sviatok je deň pracovného pokoja. Z toho vyplýva, že nedeľa nie je sviatok. Môže to byť iba vtedy, ak na nedeľu pripadne na niektorý zo štátnych sviatkov. /1.1, 6.1, 1.5, 8.5., 5.6., 29.8., 1.9., 15.9., 1.11., 17.11., 24.12., 25.12., 26.12.,/

Zákonník práce garantuje minimálne mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok /§ 122/. Mzdové zvýhodnenie za prácu v nedeľu zákonník práce neupravuje.
Čo sú dni pracovného pokoja je uvedené v § 94 zákonníka práce.
Veronika R
09.02.06,07:49
Ja by som to preformulovala. Nie deň pracovného pokoja je sviatok, ale sviatok je deň pracovného pokoja. Z toho vyplýva, že nedeľa nie je sviatok. Môže to byť iba vtedy, ak na nedeľu pripadne na niektorý zo štátnych sviatkov. /1.1, 6.1, 1.5, 8.5., 5.6., 29.8., 1.9., 15.9., 1.11., 17.11., 24.12., 25.12., 26.12.,/

Zákonník práce garantuje minimálne mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok /§ 122/. Mzdové zvýhodnenie za prácu v nedeľu zákonník práce neupravuje.
Čo sú dni pracovného pokoja je uvedené v § 94 zákonníka práce.


Ja s tebou súhlasím, ale nedefinovala by som len nedelu na sviatok v prípade štátnych sviatkov, ale aj keď padnú na sobotu.
Maňaska
09.02.06,08:05
jasné, platí aj na sobotu :)
Libi
13.02.06,15:24
fajn, ale ja som tým chcela povedať, že nedeľa je definovaná ako deň pracovného pokoja. A sviatok je deň pracovného pokoja. Teda každá nedeľa má byť platená ako sviatok. Tak to chápe môj nadriadený a ja teraz neviem. On sa odvoláva na zákon o štátnych sviatkoch, keďže v ZP nedeľa nie je riešená.
Livia2
14.02.06,06:28
fajn, ale ja som tým chcela povedať, že nedeľa je definovaná ako deň pracovného pokoja. A sviatok je deň pracovného pokoja. Teda každá nedeľa má byť platená ako sviatok. Tak to chápe môj nadriadený a ja teraz neviem. On sa odvoláva na zákon o štátnych sviatkoch, keďže v ZP nedeľa nie je riešená.

Ja si myslím, že nedeľa nemá byť platená ako sviatok. Je to riešené v § 93 - 94 ZP, kde je uvedené, že sobota - nedeľa sú dni nepretržitého odpočinku v týždni.
Dni pracovného pokoja sú dni, na ktoré pripadá nepretržitý odpočinok zamestnanca v týždni a sviatky. No a § 122 rieši mzdu a náhradu mzdy za sviatok, nie za dni nepretržitého odpočinku v týždni.
Asi to píšem ako Talian, ale dúfam, že sa z toho vymotáš :-))
Veronika R
14.02.06,06:40
Ja si myslím, že nedeľa nemá byť platená ako sviatok. Je to riešené v § 93 - 94 ZP, kde je uvedené, že sobota - nedeľa sú dni nepretržitého odpočinku v týždni.
Dni pracovného pokoja sú dni, na ktoré pripadá nepretržitý odpočinok zamestnanca v týždni a sviatky. No a § 122 rieši mzdu a náhradu mzdy za sviatok, nie za dni nepretržitého odpočinku v týždni.
Asi to píšem ako Talian, ale dúfam, že sa z toho vymotáš :-))

Mám taký pocit, že tvoj nadriadený asi nevie rozlíšiť nepretržitý odpočinok v práci a dni pracovného pokoja. Možno by mu to trebalo lepšie vysvetliť, aj ja som tu mala taký problém. Kedysi totiž ľudia dostavali zaplatené príplatky za prácu v nedelu, no to už v zákone nie je. Skús mu povedať, že ak im dá príplatok, čo môže ide to do jeho pripočítateľných položiek. Lebo je to platené niečo naviac, nad rámec zákona. Nedeľa jednoducho nie je chápaná ako sviatok
Libi
14.02.06,09:27
pekne ste mi to napísali, ďakujem vám.