Alana1
03.04.12,14:46
Dobry den,
kto by mi vedel poradit s takouto situaciou.
Znama bola dlhodobo nezamestnana, potom ostala tehotna, nasla si pracu a hned v prvy den pracovneho pomeru sa hodila na rizikove PN a po 6 mesiacoch marodky chce ist na matersku. Ma v tomto pripade narok na matersku ak ano, co bude jej vymeriavaci zaklad, ak v podstate vobec nerobila a ani pred tym nikde nerobila? Zamestnavatel za nu plati ci neplati odvody? dakujem za info. Al
Katy a R
03.04.12,12:50
Dobry den,
kto by mi vedel poradit s takouto situaciou.
Znama bola dlhodobo nezamestnana, potom ostala tehotna, nasla si pracu a hned v prvy den pracovneho pomeru sa hodila na rizikove PN a po 6 mesiacoch marodky chce ist na matersku. Ma v tomto pripade narok na matersku ak ano, co bude jej vymeriavaci zaklad, ak v podstate vobec nerobila a ani pred tym nikde nerobila? Zamestnavatel za nu plati ci neplati odvody? dakujem za info. Al
Ak nemá 270 dní poistenia do pôrodu !!! - tak nárok na materské nebude :mee: Počas zamestnanaia (aj keď je DPN je poistená - ale 6 - 7 mesiacov veru nestačí !!)
Alana1
03.04.12,12:53
hmmm, a nemocenske bude dostavat za to obdobie 6-7 mesiacov na rizikovom? ci nie? kedze neodrobila ani jeden den?
Katy a R
03.04.12,12:56
hmmm, a nemocenske bude dostavat za to obdobie 6-7 mesiacov na rizikovom? ci nie? kedze neodrobila ani jeden den?
prečo by nedostávala .. viď zákon o SP.:) (rieši aj takýto prípad)
.. a ešte doplním, že DPN môže trvať aj dlhšie ... ;)
Alana1
03.04.12,12:59
A vymeriavaci zaklad bude teda mzda v pracovnej zmluve aj ked este nezacala ani pracovat? odvody sa neplatia? a narok na matersku by mala ak by pred tym bola zamestnana? ale ak by bola zamestnana ,tak by sa za vymeriavaci zaklad pocitala mzda z predchadzajuceho zamestnania, ci ako to je vlastne?
Katy a R
03.04.12,13:06
píšeš, že nikde nerobila !! .. však pozri v zák (hlavne §54,55...)