machulka75
04.04.12,09:59
poradi mi niekto ?
co by bolo najlepsie spisat - aku zmluvu pri vyplateni jednorazoveho prilezitostneho prijmu oslobodeneho od dane do 500 eur ?

zmluvu o dielo podla obcianskeho zakonnika alebo radsej prikaznu zmluvu,
alebo nieco ine ?

dakujem vsetkym vopred za pomoc
Mila123
04.04.12,08:08
príkazné zmluvy sa zvyčajne zaraďujú medzi závislú činnosť....§ 5 ZDP s prihlásením do SP a ZP a preddavkami na daň.....
verush
04.04.12,08:38
machulka75
04.04.12,08:44
takze prikazna zmluva to byt nemoze... moze to byt potom "zmluva o dielo" ?

prilezitostny prijem do 500 eur nepodlieha dani, ani ostatnym povinnym odvodom,
ale nie je mi jasne akou zmluvou teda sa tato praca uzatvori ?
resp. stacia potom len prijmovy a vydavkovy doklad bez nejakej spisanej zmluvy ???
Mila123
04.04.12,08:46
určite nestačia iba PPD a VPD.....

na základe čoho by si vyplácala????
a ako môže dať PPD nepodnikateľ??????:D
verush
04.04.12,11:24
machulka75
06.04.12,09:01
akoze nepodnikatel ? ved Szco, moze pouzivat ppd a vpd.. ak hovoris o zmluve o dielo,ktora sa tyka obcianskeho zakonnika, tak ta sa nepouzije, ale potom ostava uz len spisat dohodu jednou vetou na papier medzi zivnostnikom, ktory ulohu zadava a tym kto ju vykona a ktomu sa pridaju ppd a vpd. nic ine ma totiz nenapada...alebo je ina moznost ?
machulka75
06.04.12,09:12
Verush dakujem za link. Precitala som to vsetko a ztoho jasne vyplnylnulo ze ak zivnostnik uzavrie zmluvu o dielo s pracovnikom podla obcianskeho zakonnika, ktory vykona jednorazovu cinnosti do sumy 500 eur , nemusi za neho ani platit dan, ani ho nahlasovat do poistovne a neplati tak za neho ani socialne ani zdravotne odvody, ani garancne a urazove poistenie. Je to tak ?
KEJKA
06.04.12,15:41
Verush dakujem za link. Precitala som to vsetko a ztoho jasne vyplnylnulo ze ak zivnostnik uzavrie zmluvu o dielo s pracovnikom podla obcianskeho zakonnika, ktory vykona jednorazovu cinnosti do sumy 500 eur , nemusi za neho ani platit dan, ani ho nahlasovat do poistovne a neplati tak za neho ani socialne ani zdravotne odvody, ani garancne a urazove poistenie. Je to tak ?
áno, tak, a ani nad 500 EUR.
príjmy podľa ZoD podľa mňa rieši prijímateľ odmeny v akejkoľvek výške.
machulka75
11.04.12,08:14
dakujem Kejka za potvrdenie :-)