kanga
09.02.06,07:31
prosim vas, poradte mi ... termin porodu mam 19.4.06 ... je mozne nastupit na matersku nie 6tyzdnov pred porodom ale napr. iba 2 alebo 4 tyzdne? treba sa dohodnut s lekarom na nastupe na MD alebo je to na mne? dakujem za odpoved a pekny dnicek,D.
Tweety
09.02.06,06:38
prosim vas, poradte mi ... termin porodu mam 19.4.06 ... je mozne nastupit na matersku nie 6tyzdnov pred porodom ale napr. iba 2 alebo 4 tyzdne? treba sa dohodnut s lekarom na nastupe na MD alebo je to na mne? dakujem za odpoved a pekny dnicek,D.
Pozri si ZP :§ 167


(1) Žena nastupuje materskú dovolenku spravidla od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu, najskôr však od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom.

(2) Ak žena vyčerpá z materskej dovolenky pred pôrodom menej ako šesť týždňov, pretože pôrod nastal skôr, ako určil lekár, patrí jej materská dovolenka odo dňa nástupu až do uplynutia času ustanoveného v § 166 ods. 1. Ak žena vyčerpá z materskej dovolenky pred pôrodom menej ako šesť týždňov z iného dôvodu, poskytne sa jej materská dovolenka odo dňa pôrodu len do uplynutia 22 týždňov alebo 31 týždňov, ak ide o ženu, ktorá porodila zároveň dve deti alebo viac detí, alebo ak ide o osamelú ženu.
jankasm
09.02.06,08:16
Myslím že to určite nie je možné, v zákone je jasne napísané že nástup na MD je 6 týždňov pred pôrodom, masimálne 8 týždňov pred pôrodom. O nijakej možnosti nástupu na MD neskôr sa tam nepíše.
Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.
zumi
09.02.06,08:48
Myslím že to určite nie je možné, v zákone je jasne napísané že nástup na MD je 6 týždňov pred pôrodom, masimálne 8 týždňov pred pôrodom. O nijakej možnosti nástupu na MD neskôr sa tam nepíše.
Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.

Vyjadrujem maximalny suhlas.
Jedine schodna cesta by bola, zeby si svojho lekara ukecala na neskorsi stanoveny datum porodu. Uz som o tejto alternative pocula. Ale v praxi nijaku takuto mamu nepoznam.