Mifia0101
04.04.12,11:40
Zdravím, pred cca 2 týždňami sme založili s.r.o., teda dali sme založiť u známeho s.r.o. Všetky papiere nám prišli atď a chcem sa spýtať, nemáme ešte založený účet a ako je to s DIČ ?? Pretože partnerovi už prišiel neaký papier s DIČ. Ako je to teraz ?? Podľa toho čo nám predtým povedali, až keď založíme účet musíme ísť na daňové s príslušnými vecami. ( Čo presne treba ? ) Vďaka
zk24
04.04.12,09:58
ešte raz....

Nejaký papier s DIČ? Čo to je? Využili ste služby JKM pri zakladní sro prípadne registrovali ste pre daň z príjmov právnických osôb sami na príslušnom tlačive? Ak áno, je vám pridelené DIČ už? - Taká šedá kartička (nesedí mi to s popisom "neaký papier").

Ak založíte bankový účet ktorý budete využívať na podnikanie, musíte ho nahlásiť na daňovom úrade do 15 dní. Ak sa za poslednú dobu nič nezmenilo, oznamuje sa to listom, a tam stačí napísaať, že oznamujeme Vám, že bankový účet číslo....... /... vedený v pobočke Tatrabanky trebárs budeme využívať v súvislosti s podnikaním... bla bla bla
Mifia0101
04.04.12,14:02
Ano tú kartičku s prideleným DIČ sme dostali,zajtra idem založiť do banky účet a potom čo mám ? Ako mám ďalej pokračovať ?? Resp. máme okrem DIČa ešte neaké povinnosti ??